آیت‌الله مکارم‌شیرازی: اسرائیل دبیرکلِ غیررسمی اتحادیه عرب است/ تروریستی خواندن حزب‌الله از عجایب است

139408131003295966447414

مرجع تقلید شیعیان گفت: من اعلام می‌کنم هم اکنون اسرائیل به طور غیر رسمی دبیرکل اتحادیه عرب است و نشانه آن این است که سرسخت‌ترین دشمن اسرائیل را تروریست نامیدند، آن‌ها بدانند هرگز نمی‌توانند با این مصوبات شرم‌آور افتخارات حرب الله را پنهان کنند.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به اقدامات اخیر مدعیان دروغین اسلام اظهار داشت: یکی از عجایبی که از سوی جمعی از سران عرب صورت گرفت این است که تصویب کردند حزب‌الله لبنان جزو گروه تروریسیتی است.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: آن‌ها حزب‌اللهی را تروریست خواندند که افتخار عرب است و اگر نبود اسرائیل همه آن‌ها را بدبخت کرده بود.

وی با بیان اینکه حزب الله در تاریخ عرب به شجاعت آن کمتر دیده شده و افسانه شکست‌ناپذیری اسرائیل را در هم شکست، افزود: اسرائیل از این مصوبه استقبال و آن را جالب و خوب توصیف کرد، یکی از روزنامه‌های عربی نوشته به‌قدری جمعی از سران عرب سرسپرده اسرائیل شده‌اند که اگر روزی بشنوید اسرائیل دبیرکل دبیرکل اتحادیه عرب شد، تعجب نکنید.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: من اعلام می‌کنم هم اکنون اسرائیل به طور غیر رسمی دبیرکل اتحادیه عرب است و نشانه آن این است که سرسخت‌ترین دشمن اسرائیل را تروریست نامیدند.

وی با بیان اینکه با اتکا به آیات قرآن این‌ها مسلمان نیستند، عنوان کرد: در آیه ۴۲ سوره مجادله آمده است که “ای پیغمبر، آنها که طرح دوستی با دشمنان خدا و پیغمبر می‌ریزند، ایمان به خدا و روز قیامت ندارند” با استناد به این آیه اگر داشتند کسی را که سرزمین آن‌ها را غصب و ساکنان آن را آواره کرده، با آن طرح دوستی نمی‌ریختند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خطاب به سران کشورهای اتحادیه عرب که به این مصوبه رای دادند، گفت: آن‌ها بدانند هرگز نمی‌توانند با ین مصوبات شرم‌آور افتخارات حزب‌الله را پنهان کنند، حزب‌‌الله قهرمان می‌ماند و آن‌ها نام ننگی را در تاریخ برای خود به‌جای می‌گذارند.