گزارش روند اجرای برجام فروردین ۹۵ به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارایه می شود

139412121603031167260644

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه ایجاد دفتر راستی آزمایی پادمان های ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی خلاف برجام نیست، گفت: گزارش روند اجرای برجام را فروردین ۹۵ به کمیسیون امنیت و سیاست خارجی ارائه می دهیم.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، سید عباس عراقچی افزود: اینکه آژانس در راستای انجام وظایف خود اقدامات اداری در دبیرخانه انجام دهد و گروهی را برای کار تعیین کند خیلی روند عجیبی به نظر نمی آید.

وی با بیان اینکه ایجاد چنین دفتری برخلاف قاعده کار آژانس بین المللی انرژی اتمی نیست، ادامه داد: آقای آمانو و همکارانش در آژانس برای اینکه وظیفه خود را نسبت به راستی آزمایی اجرای برجام که کار سنگینی هم هست، به خوبی عملی کنند، یک تشکیلات اداری در نظر گرفته اند که از دیدگاه ما ایرادی ندارد.

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در خصوص ارائه گزارش به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب مجلس، سه ماه پس از اجرایی شدن برجام، ما گزارش خود را ارائه خواهیم کرد. هر چند، هر زمانی که لازم بود در کمیسیون حاضر شدیم و توضیحاتی ارائه کردیم.

عراقچی با بیان اینکه ۲۶ دی ماه سال جاری برجام اجرایی شد، تاکید کرد: بنابراین گزارش را در ماه فروردین به کمیسیون ارائه خواهیم کرد اما مجدد تاکید می کنم هر زمان لازم باشد برای ارائه توضیحات به مجلس می آیم.