سردار فضلی: بیش از ۲۰۰ هزار کادر انقلابی هدایت راهیان نور را عهده‌دار هستند

71565

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر کادر انقلابی هدایت راهیان نور را به عهده گرفته‌اند که عموما از مردم و بسیجیان هستند.

به‌ گزارش صالحین تهران بزرگ؛ سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در نشست راهبردی شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور که هم‌اکنون درحال برگزاری است، گفت: راهیان نور یک عملیات بزرگ اثرگذار فرهنگی است که همه اقشار مردم  و دستگاه‌ها در آن مشارکت دارند؛ راهیان نور را می توان بزرگ‌ترین عملیات مشترک خانواده لشکری و کشوری دانست که هرکس به‌اندازه‌ای در آن مشارکت داشته است.

وی ادامه داد: راهیان نور امروز در طول سال برگزار می شود و برگزاری اردوهای آن زمان معینی ندارد؛ دوره زمانی اول اردیبهشت هر سال در ارتفاعات بازی دراز آغاز می شود که قریب ۲۰ هزار نفر در آن حضور می یابند و انتهای آن هم در فروردین سال بعد رقم می خورد. این عملیات بزرگ و مشترک فرهنگی که حج بصیرتی نامیده می شود، با بسترسازی های انجام شده می تواند همه اقشار را در بر بگیرد؛ جامعه هدف ما اساتید حوزه و دانشگاه دانشجویان و دانش آموزان و متخصصین و آحاد مردمی است.

سردار فضلی در ادامه سخنان خود با بیان این که بزرگ‌ترین جشنواره مردمی ایران در راهیان نور اتفاق افتاده که جشنواره سرزمین نور است، تصریح کرد: امروز این جشنواره با ۳۲ هزار اثر که به واسطه زائران راهیان نور جمع‌آوری شده، به کار خود ادامه می دهد و ۲۰ هزار اثر از این تعداد قابل ارزشگذاری است که به مدت ۱۰ شب در منطقه خوزستان مورد داوری قرار می گیرد و مراسم مرتبط با آن طی این ۱۰ شب برگزار خواهد شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر کادر انقلاب اسلامی هدایت راهیان نور را به عهده گرفته‌اند که عموما از مردم و بسیجیان هستند که در کنار نیروهای لشکری و کشوری در این کار مشارکت دارند. در مجموع یک کانون تربیت و کادرسازی انقلاب اسلامی در راهیان نور شکل گرفته و می توان گفت قریب ۷۶ هزار مدیر این عملیات را راهبری می کنند.