حائری شیرازی: ظهور داعش زمینه میلیونی شدن حرکت امت شیعه را ایجاد کرد

139410271327519336920924

عضو مجلس خبرگان رهبری در رابطه با موضوع تحجر گفت: هرآنچه به اسرائیل بپیوندد محو و نابود می‌شود و آن گروه‌هایی که پیش از این ریشه در اسلام داشتند زمانی که با اسرائیل همراه شدند ریشه آنها از اسلام خارج شد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، عصر امروز سومین همایش بین‌المللی تحجر و اسلام آمریکایی در مشهد مقدس آغاز به کار کرد. در ابتدای این همایش پیام ویدئویی آیت الله حائری شیرازی به این همایش نمایش داده شد.

آیت‌الله حائری شیرازی در این پیام ویدئویی با اشاره به ویژگی‌های تحجر گفت: ریشه تحجر به تکبر بازمی‌گردد و این زمانی رخ می‌دهد که انسان خود را بالاتر از اجتماع بداند. انسان متحجر خود را از اشتباه بری می‌داند. انسان بدبین نسبت به اطراف خود را مستغنی می‌داند.

وی افزود: تحجر خود‌بزرگ‌بینی از درون انسان است و یک پذیرش هم از بیرون دارد  که تکبر باعث عملیاتی شدن تحجر می‌شود. هر عملی باعث غبارآلود‌شدن رابطه جوانان با روحانیت شود زمینه تحجر است. در زمان حال تحجر به اسلام آمریکایی برمی‌گردد.

آیت‌الله حائری شیرازی تأکید کرد: فضا به‌گونه‌ای شده است که با توجه به رفتارهای غیرانسانی داعش دیگر هیچ‌کس نمی‌خواهد و قبول نمی‌کند که داعش باشد و همین موضوع زمینه شکل‌گیری حرکت میلیونی امت شیعه را ایجاد کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: داعش هم از اسرائیل به‌وجود آمده است و حرکتی هم که امروز در اسلام پدید آمده، به‌دلیل شکل‌گیری اسرائیل بوده است؛ در حالی که پیش از آن اسلام عظیم‌الجثه در حال کما بود. هرآنچه به اسرائیل بپیوندد محو و نابود می‌شود و آن گروه‌هایی که پیش از این ریشه در اسلام داشتند زمانی که با اسرائیل همراه شدند ریشه آنها از اسلام خارج شد.

وی در پایان گفت: هرچقدر گروه‌ها بیشتر مقاومت کنند نتیجه بهتر خواهد بود. اگر یمنی‌ها بیشتر مقاومت کنند دیگر ملت‌ها هم پشت سر آنها بلند خواهند شد.