برنامه تسلیحات هسته‌ای آمریکا نقض قوانین بین‌المللی است

139411031213083836953864

آمریکا درباره کشوری همانند ایران و برنامه هسته‌ای این کشور اینگونه برخورد می‌کند آنهم کشوری که به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای (ان پی تی) پایبند است اما آمریکا خودش ناقض این معاهده است.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، برایان بکر می‌گوید: «تسلیحات هسته‌ای ضدبشریت هستند. داشتن این تسلیحات، جنایت جنگی به شمار می‌رود. فروریخته شدن بمب‌های هسته ای بر فراز هیروشیما و ناکازاگی نشان دهنده میزان مشکلاتی است که این تسلیحات می‌توانند به همراه داشته باشند.”

بکر در ادامه با اشاره به اینکه آمریکا تنها کشوری است که از سلاح هسته‌ای علیه یک کشور دیگر استفاده کرده است، گفت: «در آن زمان، آمریکا قدرت انحصاری درزمینه تسلیحات هسته‌ای داشت و هیچ کشوری نمی‌توانست درمقابل آن بایستد. استفاده از این تسلیحات هسته‌ایی چندین نسل از مردم ژاپن را با مشکلات مختلف ازجمله ناراحتی‌های پوستی و سرطان مواجه کرد.»

وی در ادامه می‌گوید: «در حال حاضر نیز ایالات متحده پنج هزار سلاح هسته‌ای دارد. دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در تلاش است نه تنها موشک‌های بالستیک قاره پیما را احیاء کند بلکه می‌کوشد نسل جدیدی از تسلیحات هسته‌ای را عرضه کند. تسلیحات هسته‌ای آمریکا ارتقاء پیدا می‌کنند و در نتیجه این جنگ افزارهای هسته‌ای، هوشمند می‌شوند.»

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه «آمریکا تسلیحات هسته‌ای اش را از نظر اندازه کوچکتر می‌کند تا قابلیت استفاده بهتری داشته باشند» می‌گوید: « این اقدامات آمریکا نقض معاهده منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای است. در این معاهده به صراحت و با قاطعیت تاکید شده است که قدرت‌های هسته‌ای باید همه تسلیحات هسته‌ای خود را نابود کنند تا اینکه کشورهای دیگر نیز به دنبال دستیابی به جنگ افزارهای هسته ای نباشند.»

وی در ادامه مصکاحبه با شبکه پرس‌تی‌وی افزود: «آمریکا درباره کشوری همانند ایران و برنامه هسته‌ای این کشور اینگونه برخورد می‌کند آنهم کشوری که به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای (ان پی تی) پایبند است اما آمریکا خودش ناقض این معاهده است. بنابراین، آمریکا با مدرنیزه کردن تسلیحات هسته‌‌ای‌اش، قوانین بین‌المللی را نقض کرده است. این اقدام آمریکا، نقض قوانین داخلی خود کشور نیز است. هدف مدرنیزه شدن تسلیحات هسته ای آمریکا این است که این کشور برای جنگ هسته ای آماده می‌شود. البته این کارها برای مجموعه نظامی-صنعتی پول بسیار زیادی به همراه دارد.»