بیشترین امکانات و جوایز به هنرمندان زاویه دار با نظام داده می شود

71266

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تشییع پیکر فرج الله سلحشور تصریح کرد: مسئولین فرهنگی و هنری کشور از عیادت مرحوم فرج الله سلحشور هم دریغ کردند.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم فرج الله سلحشور، کارگردان متحد وانقلابی سینمای ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژگی های شخصیتی مرحوم سلحشور عنوان کرد: ایشان هنرمندی بود که خود را خدمتگزار قرآن می دانست و تمام تلاشش این بود آن چه که کلام وحی می خواهد به مردم برساند را در قالب هنری به مردم عرضه کند. در تمام گفتگوهایی که با ایشان داشتیم در انتقال صادقانه و بدون کم و کاست، حقایق قرآنی تاکید داشت که این موضوع بسیار مهم است.

وی در همین زمینه افزود: خیلی از افراد آثار دینی، ارزشی، انقلابی و قرآنی خلق کرده اند ولی به خودشان اجازه داده اند که برای جذاب تر شدن و جذب مخاطب در آن تصرفاتی کنند ولی ایشان جذابیت اصلی و ماندگار را در بیان واقعیات می دانستند. تفکرات ایشان برخلاف تفکر غربی ها بود که به سراغ تخیلات خودشان می روند و از واقعیت ها فاصله می گیرند.

نقدی برضرورت حمایت مسئولین از هنرمندان ارزشی و انقلابی تصریح کرد و گفت: مسئولین باید به نسل انقلابی و ارزشی که در عرصه هنر قدم گذاشته اند، کمک کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مرحوم سلحشور هنرمند مظلومی بود که همیشه با تحمل سختی ها کار خود را به مردم عرضه می کرد، عنوان داشت: باید الویت را به هنرمندانی بدهیم که تمام قد برای دفاع از ارزش ها ایستاده اند ولی امروز مُد مدیریتی این است که وقتی کسی که کمی با نظام زاویه بگیرد و حرف مخالفی بزند، به اسم اینکه می خواهیم او را جذب کنیم؛ بهترین امکانات و جوایز را به او می دهیم ولی در مقابل این انسان های برجسته باید برای تولید آثارشان مشکل داشته باشند.

نقدی با ابراز گلایه از مدیران فرهنگی و هنری کشور در مورد کم لطفی به مرحوم سلحشور اظهارداشت: مسئولین فرهنگی و هنری کشور از عیادت هنرمندی است که ماه ها است با مرگ دست و پنجه نرم می کند هم دریغ کردند و تا کنون از ارسال پیام تسلیت هم کوتاهی کرده اند. این ها مایه درد و تاسف است و نباید نسبت به نیروهای ارزشی کشور کم لطفی داشته باشیم.