مردم بینی انگلیس را به خاک خواهند مالید/ حمله‌کنندگان به شورای نگهبان نظام را قبول ندارند

139310171131142174451814

خطیب نماز جمعه تهران گفت: از یک طرف انگلیس خط می‌دهد و از طرف دیگر مقام معظم رهبری که نائب امام زمان(عج) است، خط می‌دهد، مردم بینی انگلیس را به خاک خواهند مالید.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، در سخنانی با اشاره به انتخابات ۷ اسفند گفت: انتخابات در سه مرحله بسیار اهمیت دارد که یکی از مراحل حساس آن حضور مردم است.

وی افزود: مردم با حضورشان پای صندوق‌های رأی در ادامه حیات سیاسی‌شان تأکید می‌کنند و نشان می‌دهند که در تعیین سرنوشت‌شان دخالت دارند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه دخالت مردم در سرنوشتشان به‌برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده و به مردم احساس هویت و صاحب نقش و تفکر در آینده را داده است، اظهار داشت: ما با حضورمان در انتخابات می‌توانیم دینمان را حفظ کنیم. آمدن پای صندوق‌های رأی اعلان این است که ما همچنان مؤمن به انقلاب، امام، شهدا و اجرای اسلام و عدالت و امر مساکین، فقرا و پابرهنه‌ها هستیم. ما این عدالت را باید به عدل جهانی برسانیم و در این مسیر نیز از پای ننشینیم.

صدیقی ادامه داد: مسئله بعدی این است که اگر حضور مؤمن و وفاداران به راه امام در انتخابات قوی باشد می‌توانیم شاهد یک مجلس قوی، کارآمد و وفادار به انقلاب و دلسوز پابرهنه‌ها و توده‌های پایین جامعه از نظر اقتصادی باشیم.

وی اضافه کرد: اگر خدا خمس و زکات را واجب کرده یکی از جهاتش این است که ثروت یک‌جا جمع نشود. اینکه کسی یک قدرت را داشته باشد درست نیست و نباید این‌طور باشد و جریان قدرت بگردد، البته در مورد ولایت فقیه این‌طور نیست زیرا او عقل مردم است و باید برای کل جامعه تصمیم‌گیری کند.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با تأکید بر “باید در اداره مملکت اجازه دهیم نقل و انتقال قدرت صورت گیرد” گفت: دمیدن نفس تازه به جان جامعه امید را در دل مردم زنده کرده و به آنها نشاط جدید می‌دهد به‌طوری که هر نفس و چهره جدیدی جلوه تازه‌ای است.

وی اضافه کرد: من به مردم اعتماد الهی دارم و مردم را امین و امام زمانی‌،‌ انقلابی و حزب‌اللهی می‌دانم و کسانی که خلاف این مردم هستند بسیار نیستند و در روزنامه‌های خاصی گنده می‌شوند و در فضای مجازی به آنها پرداخته می‌شود و باد می‌کنند. مردم به ولایت رأی داده‌اند، مردم تا آخر حیاتشان با ولایت نفس می‌کشند و آن را به ارث برده‌اند.

صدیقی با بیان اینکه برخی از ابتدای انقلاب در موقعیت‌های مختلف بودند و گردن‌کلفت شدند، تصریح کرد: عناصر جدید که در انتخابات وارد شده‌اند ابتکارات جدید با خودشان می‌آورند که باید به این عناصر توجه شود.

خطیب نماز جمعه تهران به توطئه‌های دشمن در سال‌های پس از پیروزی انقلاب برای شرکت نکردن در انتخابات اشاره کرد و گفت: دشمن بعد از اینکه از حضور مردم پای صندوق‌های رأی ناامید شد برای اولین بار در رسانه‌های بیگانه می‌گویند که همه باید پای صندوق‌های رأی حضور یابند،  اما آنها پایگاه شورای نگهبان را دائماً تخریب می‌کنند.

وی ادامه داد: رسانه‌های بیگانه و دشمنان قسم خورده انقلاب امروز هم در قضیه هسته‌ای که شهدایی را از ما گرفتند و کسی را محکوم نکردند و قلب مسلمانان را می‌شکافند، اینها داعش نیستند بلکه انگلیسی هستند، اینها اوج خباثت‌شان را نشان داده‌اند.

صدیقی تصریح کرد: دشمنان نظام باید بدانند که مردم این رهبر را مثل جان عزیز می‌دارند. دشمن نمی‌تواند به هیچ وجه فاصله‌ای بین مردم و رهبری ایجاد کند.

خطیب نماز جمعه تهران ضمن محکوم کردن هجمه‌ها علیه شورای نگهبان تأکید کرد: دشمنان از ابتدای تأسیس نهاد شورای نگهبان هجمه‌هایی را وارد کرده و می‌کنند به‌طوری که مطالبی که رهبر معظم انقلاب در جمع مردم آذربایجان شرقی فرمودند به‌خوبی مسیر را روشن می‌کند که اینها از روی انحراف است و آنها می‌خواهند مجلس آینده را بی‌اعتبار کنند.

وی ادامه داد: به کسانی که هم‌صدا با دشمنان به شورای نگهبان حمله می‌کنند می‌گویم که اعتبار شما از کجاست؟ آیا اعتبار شما از جبرئیل است و جبرئیل به شما نازل شده یا از قانون؟ مگر این پایگاه اعتبار برای شما کسب نکرده است؟ این کار به‌ضرر قانونی بودن شماست.

صدیقی با بیان اینکه رأی و قلب مردم همواره از نهاد شورای نگهبان حمایت می‌کند اظهار داشت: امام از شورای نگهبان حمایت کرده است، مردم در مورد شما که به شورای نگهبان حمله می‌کنید چه قضاوتی کنند و چه بگویند؟ اینها می‌خواهند متدینین را به‌عنوان عناصری تندرو معرفی کنند. از یک طرف انگلیس خط می‌دهد و یک طرف نایب امام زمان راه را نشان می‌دهد.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه مردم بینی انگلیس را با حضور پای صندوق‌های رأی به خاک خواهند مالید، گفت: مردم ما دشمن آمریکا و انگلیس هستند و همیشه از ولایت و آرمان‌های دینی‌شان حمایت کرده‌اند و این غیرت را پای صندوق‌های رأی نشان خواهند داد.

وی با تصریح بر اینکه برخی با تخریب شورای نگهبان می‌خواهند پروبال ولایت را بچینند، گفت: آنها که به شورای نگهبان حمله می‌کنند اعتبار خود را از کجا گرفته‌اند؟ معلوم می‌شود اینها نظام را قبول ندارند؛ این پررویی، بی‌حیایی، جسارت و حماقتی که آمریکا و انگلیس همانند جریان فتنه علیه شورای نگهبان وارد کرد‌ه‌اند امروز هم می‌گویند که مردم به استوانه‌های نظام که با ولایت بوده و از آبرو و حیثیت‌شان گذشته‌اند رأی ندهند.

صدیقی ادامه داد: سؤال این است که چرا این قدرت‌های کینه‌ورزی که از هیچ خیانتی نسبت به ما کوتاهی نکرده‌اند این‌طور رفتار می‌کنند؟

وی اضافه کرد: مردم به کسانی‌ که انگلیس می‌گوید رأی دهید رأی نمی‌دهند و به کسانی رأی می‌دهند که انگلیس می‌گوید رأی ندهید.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین ضمن گرامیداشت ۲۲ بهمن و قیام مردم تبریز گفت: مردم آذربایجان همیشه در دینمداری و شیدایی به امام حسین(ع) سنگ تمام گذاشته‌اند که سرمایه‌هایی برای انقلاب محسوب می‌شوند که باید از آنها تشکر کرد. اینها انقلاب را گرم کردند تا این انقلاب و نظام به ثمر رسید.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های اول نماز جمعه تهران ضمن دعوت خودش و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: امام زمان چشم خداست و هوای مردم را دارد و می‌بیند که مردم با این خون شهدا، انقلاب و شجره طیبه چه می‌کنند.

وی افزود: امروز به‌قیمت خون شهدا پرچم ولایت به اهلش رسیده است، امام(ره)‌ پرچم ولایت علوی را احیا کرد به‌طوری که انقلاب پشتوانه آرامش و امنیت مردم است و امام زمان(عج) می‌بیند که مردم با نایبش چه برخوردی دارند.

صدیقی همچنین تصریح کرد: مردم در این ۳۷ سال مردانه،‌ عاشورایی، حسینی و زهیری بودند که واقعاً جای تشکر دارد.

خطیب نماز جمعه تهران در پایان خاطرنشان کرد: اگر به آخرت ایمان داشته باشیم تحت تأثیر هیجانات حزبی و گروهی واقع نشده و تحت تأثیر آمریکا و ایادی‌اش قرار نمی‌گیریم.