حزب‌الله: تمام دنیا می‌داند که عربستان از بحران مالی شدید رنج می‌برد

139409270336319466728424

حزب‌الله در واکنش به اقدام عربستان در متوقف کردن کمک ۳میلیاردی خود به ارتش لبنان تأکید کرد تمام دنیا می‌دانند که عربستان از بحران مالی شدید رنج می‌برد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، به نقل از منابع لبنانی، جنبش حزب‌الله لبنان در واکنش به اقدام عربستان در متوقف کردن کمک ۳میلیاردی خود به ارتش لبنان تأکید کرد تمام دنیا می‌دانند که عربستان از بحران مالی شدید رنج می‌برد.

حزب‌الله با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد که تصمیم عربستان در توقف کمکهای مالی به ارتش و نیروهای امنیتی هیچ کسی را در لبنان شگفت‌زده نکرد.

مسئولان مربوطه در دولت و وزارت‌خانه‌های مربوطه و دستگا‌‌ه‌های نظامی و اداره‌های امنیتی، اطلاع کامل داشتند که این تصمیم مدت‌ها پیش، به‌ویژه از دوره جدید در عربستان سعودی اتخاذ شده بود و چندین بار نیز بازتاب آن در رسانه‌ها شنیده شده بود.

حزب‌الله در ادامه تأکید می‌کند: تمامی دنیا و به‌ویژه لبنانی‌ها و همچنین مؤسسات مالی منطقه و جهانی به‌درستی می‌دانند که عربستان به‌دلیل حجم بالای هزینه‌های تجاوز به کشور برادر یمن و توطئه این کشور در کاهش نفت در بازار جهانی  از یک بحران مالی شدید رنج می‌برد. این بحران باعث شده است که عربستان به اقدامات ریاضتی بی‌سابقه‌ای در داخل دست بزند و بسیاری از تعهدات مالی خود را در مقابل شرکت‌های سعودی و جهانی لغو و همچنین تعداد زیادی از قراردادها را نیز لغو و متوقف کند که توقف قرارداد کمک مالی به ارتش لبنان هم در این راستا اتخاذ شده است.

اینکه برخی‌ها مسئولیت تصمیم عربستان را متوجه مواضع حزب‌الله و وزارت خارجه لبنان در حمایت از ملت برادر یمن و همچنین ملت مظلوم بحرین و دیگر ملت‌هایی که در آتش تروریسم سعودی می‌سوزند، می‌دانند، تنها تلاشی است که هم در شکل و هم در محتوی شکست خورده است و هیچ کسی را فریب نخواهد داد.

در این بیانیه تصریح شده است، دروغ و نفاقی که به‌سرعت با تبلیغات رسانه‌ای باطل همراه می‌شود هرگز نخواهد توانست حقیقتی را که ملت لبنان از آن آگاهی دارند، مخفی کند و هرگز باعث نخواهد شد تا موضع ثابت حزب‌الله را در قبال حوادث منطقه تغییر دهد.

حزب‌الله در پایان تأکید می‌کند که این تصمیم عربستان بار دیگر دروغین بودن ادعاهای باطل این کشور در مبارزه با تروریسم را برملا کرد و مشخص می‌کند که موضع حقیقی عربستان حمایت مالی و تجهیز تروریسم و فتنه انگیزی در سراسر دنیای اسلام و امت عربی است.