انتخابات پرشور پشت دشمن را می‌لرزاند/ شرکت در انتخابات وظیفه شرعی است

139408131003295966447414

مرجع تقلید شیعیان گفت: برگزیدگان این انتخابات برای چند سال قرار است سرنوشت کشور را در دست بگیرند از همین رو شرکت در انتخابات وظیفه شرعی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی است که باید شرکت کنیم تا قوت و قدرت‌مان حفظ شود.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به انتخابات اسفندماه اظهار داشت: برگزیدگان این انتخابات برای چند سال قرار است سرنوشت کشور را در دست بگیرند از همین‌رو شرکت در انتخابات وظیفه شرعی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی است که باید شرکت کنیم تا قوت و قدرتمان حفظ شود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه اگر در انتخابات شرکت نکنیم نظام تضعیف می‌شود، افزود: حتی مخالفان هم باید در انتخابات شرکت کنند، راهپیمایی ۲۲ بهمن پشت دشمن را لرزاند، با حضور پرشور در انتخابات پشت دشمن را بلرزانیم چراکه همه چشم و گوش آن‌ها به این انتخابات است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه اگر کسانی هم از برخی نهاد‌ها دلخور باشند، در عین حال نباید با انتخابات قهر کنند، گفت: حساب‌ها از هم جدا است، کسی به وظیفه‌اش خوب عمل نکرد ما با ید به وظیفه‌مان عمل کنیم و گروکشی نکنیم.

به گفته وی، دموکراسی غربی با دموکراسی اسلامی متفاوت است، در دموکراسی غربی که انتخاباتی است، خط قرمزی وجود ندارد و با زد و بند برای خود رأی جمع می‌کنند، این روابط را برای تبلیغات انتخاباتی هم پنهان نمی‌کنند؛ این رفتار، عواقب زیادی دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه در انتخابات غربی مسائل اخلاقی ملاک نیست اما انتخابات ما خط قرمزهای متعددی دارد، عنوان کرد: کسی که نام‌نویسی می‌کند باید خودش را لایق انجام این وظیفه ببیند، اگر برای نام و شهرت برود، این نخستین مخالفت با خط قرمز است، افراد باید لیاقت و آمادگی خود را حساب کنند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه مردم باید سراغ افراد شایسته بروند تصریح کرد: برخی از کاندیدا‌ها ممکن است با برخی از ثروتمندان محلی زد و بند کنند تا خرج تبلیغات را بدهد و به او وعده حق و حساب می‌دهد، این انحراف از اصول اسلامی است و گناه کبیره است.

وی با تاکید براینکه کاندیدا‌ها در تبلیغات انتخاباتی نه دروغ بگویند و نه وعده‌های نادرست و غیرواقعی بگویند، تصریح کرد: تخریب دیگران حرام است، اخیراً در فضاهای مجازی تخریب دیگران را آغاز کرده‌اند که این‌‌ همان انتخابات غربی است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به تبلیغات پر هزینه کاندید‌ها عنوان کرد: کاری نکنید که انتخابات سرچشمه اختلافات و عداوت‌ها در آینده شود، همه باید با اتمام انتخابات دوستانه برای کشور تلاش کنند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه باید نظام اسلامی، انتخابات اسلامی داشته باشد، خاطرنشان کرد: نباید در تبلیغات مردم را مایوس کرد، در بحران تحریم‌ها مملکت را حفظ کردن تحسین دارد، امنیت مملکت ما در منطقه نظیر ندارد.