به جای تشکیل وزارت امر به معروف و نهی از منکر از وجود بسیج استفاده شود

558270bd90288537debdad42bb73583b_L

حضرت آیت الله سبحانی گفت: به جای تشکیل وزارت امر به معروف و نهی از منکر از وجود بسیج استفاده شود.

به گزارش پایگاه شجره طیبه صالحین ، حضرت آیت الله سبحانی طی دیداری که در آستانه هفته بسیج با سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین و حجت الاسلام تویسرکانی نماینده ولی فقیه در بسیج داشت، گفت: بسیجیان جوانان زبده ملت هستند که قربه الی الله و برای رضای خدا وارد این عرصه شده‌اند.

آیت الله سبحانی دانشگاهی بودن بسیجیان را یادآور شد و افزود: ایمان محرک و موتور است و علم روشنگری راه است که بسیجیان دانشگاهی می توانند با استفاده از این دو عنصر مشکلات را حل کنند.

وی موضوع تشکیل وزارت امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و تصریح کرد: به جای تشکیل وزارت امر به معروف و نهی از منکر از وجود بسیج استفاده شود چرا که ضمن هزینه بسیار کمتر، بسیجیان افراد کار آزموده‌ای در این زمینه هستند.

این عالم بزرگوار مسئله علوم انسانی را در کشور یک معظل عنوان و بیان کرد: طبق علوم انسانی غربی دلیل پیدایش دین، مادی است که به جوانان آموزش داده می شود و مادامی که علوم انسانی عوض نشود به خروجی های آن نمی توان اعتماد کرد.

وی فعالیت های حوزه علمیه در خصوص علوم انسانی اسلامی را یادآور شد و افزود: بسیج کوشش کند با بکارگیری ظرفیت های دولت، علوم انسانی در دانشگاه ها را اسلامی کند که این امر می تواند در یک یا چند دانشگاه انجام شود تا فشار در این زمینه کمتر شود.

آیت الله سبحانی دانشگاه را محل شکل گیری فکری جوانان دانست و تاکید کرد: همان طور که پیشینیان گفتند باید از همان راهی که بی دینی را وارد مملکت کردند، دین را وارد کنیم.

وی مسئله کاهش رشد جمعیت در کشور را خطری جدی عنوان کرد و اظهار داشت: فعالیت دشمنان از سال‌های گذشته باعث شد تا امروز با مردن دو نفر فقط یک و ۷ دهم نفر جایگزین شود که بسیج باید در این زمینه فعالیت خوبی در جامعه داشته باشد.

وی فعالیت گسترده و پیدایش نوابغ را در جمعیت کثیر دانست و عنوان کرد: با جلوگیری از زاد و ولد، جمعیت پیر در جامعه افزایش خواهد یافت و دشمنان قانون تهدید نسل را فقط در مناطق شیعه نشین در جهان اجرا کردند.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه شیرینی زندگی در کثرت اولاد است، خاطرنشان کرد: پدر و مادری که اولاد بیشتری دارند بهتر زندگی می کنند، که با رفتن فرزندان و تشکیل خانواده جدید، این خانواده ها هر شب به ایشان سر می زنند که این موضوع در جوامع غربی اصلا دیده نمی شود.

وی در ادامه گفت: با افزایش جمعیت جوان کشور، امکانات زندگی توسط همان جوان‌ها افزوده می شود همان طور که گسترش عالم ماده صورت می پذیرد.

آیت الله سبحانی در پایان سخنان خود تصریح کرد: ۵۰ سال پیش یک دانشمند فرانسوی در مقاله ای با بررسی وضعیت ایران گفته بود که با وسایل همان ۵۰ سال پیش در ایران، ۱۵۰ میلیون نفر می توانند زندگی کنند.

در ابتدای این دیدار سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین به تشریح برخی فعالیتهای بسیج در زمینه نظام تربیتی صالحین، امر به معروف و نهی از منکر، فعالیت های ویژه بسیج در اقتصاد مقاومتی و خلق حماسه اقتصادی، تلاش بسیجیان برای استحکام ساخت درونی نظام و اسلامی کردن علوم انسانی پرداخت.

رییس سازمان بسیج مستضعفین روش جدید بسیج در امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و افزود: مردمی و قابلیت تکرار، با محبت و در فضای صمیمی، توجه به همه معروفات و منکرات و اولویت دادن به آشنایان نسبت به نا آشنایان؛ از ویژگی های روش جدید بسیج در امر به معروف و نهی از منکر است که آثار بسیار خوبی نیز داشته است.

وی ضمن بیان نمونه‌های موفق امر به معروف و نهی از منکر با روش جدید بسیج در سراسر کشور، اظهار داشت: همایش «پیشتازان رجعت به حجاب برتر» در تمامی استان های کشور طی هفته بسیج برگزار می شود.

در پایان این دیدار کتاب مجموعه عکس شهدای دفاع مقدس که توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس منتشر شده همراه با چفیه بسیجی توسط سردار نقدی به آیت الله سبحانی اهدا شد