خاک های نرم کوشک

256f1d28767893094218dbbe12498f63_L

کتاب” خاکهای نرم کوشک”  کتابی در حوزه ی  ادبیات دفاع مقدس است که مضمون اصلی آن خاطرات همسر و دوستان “شهید عبدالحسن برونسی ” می باشد .

سعید عاکف نویسنده ی این کتاب ، از طریق مصاحبه با اطرافیان آن شهید و تحقیقات بسیار از وی ، خاطرات زندگی آن شهید را به شیوه ی خاطره نویسی بیان کرده است.

در آخر این کتاب نامه هایی از کسانی که کتاب را مطالعه کرده اند و زندگی آنها متحول شده است به چاپ رسیده است که نمایانگر تاثیر گذاری فوق العاده ی این شهید در زندگی آنها است . همچنین در انتها ، عکس هایی از شهید و همرزمان وی در جبهه به چاپ رسیده است .

در این کتاب زندگی نامه یکی از سرداران بزرگ دفاع مقدس شهید برونسی را خواهید خواند . وی در سال ۱۳۲۱ در روستای ” گلبوی کدکن ” از توابع تربت حیدریه به دنیا آمده است . او با آرزوی قلبی و حتمی خود, یعنی شهادت  می رسد. وی در یکی از مصاحبه هایش می گوید :{ در این عملیات «عملیات بدر» ان شا الله دیدار,دیدار یار است . امیدوارم که گمنام شهید بشوم و جنازه ام به یاد سالار شهیدان , کنار آب فرات و کنار او بماند.}

در ظاهر امر ، او کارگری بنا است که در دوران قبل از انقلاب ، رنج و شکنجه ی بسیاری را در راه اسلام تحمل می کند و در دوران بعد از انقلاب هم ، که زمینه برای رشد او مهیا می شود چنان لیاقتی از خود نشان می دهد که زبانزد همگان می گردد . اما در باطن امر مسئله ای که قابل تامل است و می توان به عنوان رمز موفقیت او نام برد ، عبودیت و بندگی بی قید و شرط آن بزرگوار در راه معبود است .

در سال ۱۳۴۷ با خانواده ای مذهبی و روحانی وصلت می کند .

در کنار کار بنایی به تحصیل دروس حوزوی مشغول می شود ولی به دلیل مبارزات خود در دوران انقلاب از ادامه ی تحصیل باز می ماند .

نویسنده ی کتاب در مقدمه ی چاپ سوم از نحوه ی آشنایی خود با شهید برونسی این گونه یاد می کند : « جریان آشنایی حقیر با شهید برونسی برمی گردد به دیدن عکسی از آن بزرگوار در مقر لشکر نود و دو زرهی ارتش در شهر اهواز ، عکسی زنده و سخنگو که معنویت و جاودانگی را در باطن خود به ودیعت داشت . و البته هر عکسی چنین خصوصیتی ندارد . زیر آن عکس با خط درشت نوشته شده بود : سردار رشید سپاه اسلام شهید حاج عبدالحسین برونسی فرمانده تیپ هجده جوادالائمه .»

شهید عبد الحسین برونسی در تاریخ