شورای نگهبان نمی‌گذارد ضدانقلاب وارد مجلس شود/ شورای نگهبان تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار نمی‌گیرد

thumb2_122741

کوثری گفت: همه گروه ها باید به قانون ملتزم باشند و رفتار فرا قانونی از خود نشان ندهند، تخریب شورای نگهبان از سوی برخی افراد نشانی می دهد آنها خود صلاحیت های قانونی را ندارند.

به گزارش صالحین تهران بزرگ،محمد اسماعیل کوثری، عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه افراد و برخی گروه ها علیه شورای نگهبان گفت: این شورا با عملکرد خود اجازه نمی دهد افراد ضد انقلاب و فاقد صلاحیت وارد مجلس شوند و از این رو دشمنان و برخی گروه ها در داخل علیه آن جوسازی می کنند.

وی عنوان کرد: شورای نگهبان همیشه طبق قانون عمل کرده است و معمولا در هر انتخاباتی افرادی ثبت نام می کنند که صلاحیت قانونی را ندارند و از این رو شورای نگهبان طبق وظیفه خود آنها را رد صلاحیت می کند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه اعتراض به رد صلاحیت از سوی هر کاندیدایی اشکالی ندارد، گفت: مسئله اصلی تخریب شورای نگهبان و همراهی با دشمنان است؛ شورای نگهبان جایگاه مهمی در نظام اسلامی دارد و نباید این جایگاه تضعیف شود.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جریان انتخابات سال ۸۸ نیز برخی افراد سلامت انتخابات پرشور آن سال را زیر سوال بردند و تلاش کردند با جوسازی نظام را تحت فشار قرار دهند اما حمایت ملت از نظام نقشه آنها را ناکام ساخت.

کوثری افزود: همه گروه ها باید به قانون ملتزم باشند و رفتار فرا قانونی از خود نشان ندهند، تخریب شورای نگهبان از سوی برخی افراد نشانی می دهد آنها خود صلاحیت های قانونی را ندارند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پایان گفت: علی رغم همه جوسازی ها و تخریبها شورای نگهبان در نظارت و بررسی های خود قانون را لحاظ می کند و حساسیت خاصی نسبت به فتنه گران دارد.