رهبر سیاه‌پوستان مسلمان آمریکا مهمان ویژه ۲۲ بهمن/ ملاحظات تبلیغاتی نامزدها اندیشیده شده/ رئیس‌جمهور سخنران مراسم

13911124000355_PhotoA

قائم‌مقام شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی از سخنرانی رئیس‌جمهور پس از قرائت قطعنامه سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن و سخنرانی «لوئیس فراخان» رهبر سیاه‌پوستان آمریکا در روز ۲۲ بهمن خبر داد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، نشست خبری اصغر آبخضر قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۴ صبح امروز با حضور اصحاب رسانه‌ برگزار شد.

آب‌خضر در این نشست پیروزی انقلاب اسلامی را شروع عصری تازه در تاریخ ایران دانست و اظهارداشت: کشوری که چندین هزار سال تحت سلطه شاهان و استعمارگران قرار داشت از بند زنجیر اسارت رها شد و سرنوشت آن را مردم مسلمان و انقلابی رقم زدند.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این نشست با بیان اینکه انقلاب اسلامی اکنون در شرایط پساتحریم و انجام برجام است خاطرنشان کرد: حرکت باثبات و قدرتمند دولت و دفاع از ارزش‌ها و خواست‌های ملت و حرکت در مسیر ولایت به معنای تثبیت بیشتر نظام و ورودی با عزت به سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: ۲۲ بهمن امسال ویژگی بسیار خاصی دارد و آن هم نزدیکی با دو انتخابات مهم و تاثیرگذار است چراکه در این انتخابات سرنوشت ملت رقم می‌خورد و برپایی باشکوه آن مهر تایید دیگری بر استمرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود.

آب‌خضر در ادامه سخنرانی خود از برگزاری باشکوه مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن با برنامه‌های ویژه‌ای که برای آن تدارک دیده شده است خبر داد و اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که در ۲۲ بهمن امسال برای آن برنامه‌ریزی شده است ایجاد غرفه‌های محصولات تولیدی و صنعتی شرکت‌های ایرانی که جلوه‌ای از خودکفایی و توانایی ایرانیان و بخشی از تجلی حماسه اقتصاد مقاومتی است خواهد بود که از جمله آن می‌توان به استقرار ماکت‌های ماهواره‌بر سیمرغ و ماهواره بر سفیر، ماهواره فجر و ماهواره طلوع و کاوش‌گر پیشگام و یک فروند موشک عماد و یک فروند پهپاد جدید شاهد ۱۲۹ و استقرار ۴ عدد بالن ماهواره‌بر سیمرغ و فجر در مسیر راهپیمایی باشکوه ملت ایران اشاره کرد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از سخنرانی رئیس‌جمهور پس از قرائت قطعنامه سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن و سخنرانی لوییس فراخان رهبر سیاه‌پوستان آمریکا خبر داد و گفت: گروه سرود ۲۲ هزار نفری دانش‌آموزی دو سرود را در حضور رئیس‌جمهور اجرا کرده و همچنین رزم‌نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی به اجرای سرود پرداخته و سقوط چتربازان نیروهای مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی و انجام جلوه‌های ویژه از بلندای برج آزادی از جمله برنامه‌هایی است که در یوم‌الله ۲۲ بهمن اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در شامگاه ۲۱ بهمن (شب ۲۲ بهمن) در سراسر میهن جمهوری اسلامی به ویژه در مساجد و از ساعت ۲۱ گلبانگ الله‌اکبر به یاد الله‌اکبرهای سال ۵۷ طنین‌انداز خواهد شد و همچنین نورافشانی در چند نقطه تهران و تمامی مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها و تعدادی از روستاهای کشور توسط ستاد کل نیروهای مسلح انجام خواهد شد.

آبخضر در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران که بدون وابستگی به شرق و غرب در ۲۲ بهمن ۵۷ با رهبری حکیمانه جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به پیروزی رسیده بود. معادلات سیاسی استکبار جهانی را بر هم ریخت و این انقلاب نوپا کانون توجه سیاستمداران و عموم مردم جهان شد که پیامدهای آن توجه وسیع همگانی را به خود جلب کرد.

وی ادامه داد: اگرچه بسیاری سعی کردند این انقلاب را در ردیف سایر انقلاب‌ها و تحولات معمول دنیا بدانند اما در عمل نظرات آنها با واقعیت‌ها فاصله زیادی دارد زیرا نیروی این انقلاب مردمی و اسلامی است و بدون هیچ مرزبندی طبقاتی و گروهی بوده است و ایدئولوی آن اسلام ناب محمدی است.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امام خمینی یکی از مردان کم‌نظیر تاریخ جمهوری اسلامی بودند تصریح کرد: واقعیت این است که دنیا با چنین انقلابی آشنایی ندارد و لذا در برخورد با آن نیز شیوه‌ها و روش‌های معمول را به کار گرفت که کارایی و تاثیر چندانی در سیر جریان آن دیده نشد.

آبخصر تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بزرگ‌ترین تحول جهانی قرن بیستم به وقوع پیوست و بنیان‌گذار این انقلاب با قیام خود غرور ملت‌های مستضعفی را که سالیان مدید مورد ظلم قرار گرفته بودند به آنان بازگرداند بنابراین او نه تنها سرنوشت کشورش را تغییر داد بلکه میلیون‌ها انسان گم‌گشته در برهوت جاهلیت عصر مدرن را به بازگشتی دوباره به معنویت و یکتاپرستی فراخواند.

آبخضر با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر جنبش سیاسی و اسلامی معاصر تاثیر گذاشت تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران و جنبش‌های اسلامی منطقه دشمن مشترکی داشتند و این دشمن مشترک هم همان استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل است همانند کفار قریش، مغولان وحشی، استعمارگران اروپایی و سرب‌های نژادپرست کیان اسلام را تهدید می‌کنند که در مقابل انقلاب اسلامی ایران با طرح شعار نه شرقی نه غربی قلم مبارزه بر ضد دشمن مشترک جهان اسلام را به دوش گرفته است.

آبخضر در ادامه سخنان خود بیان داشت: در قرن ما پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حادثه مهم و حیرت‌انگیزی برای جهان بود که می‌توانست در رابطه با مسائل سیاسی جهان و منطقه ایفاگر نقش تعیین‌کننده و تحولات غیرقابل پیش‌بینی باشد.

وی ادامه داد: این حادثه بزرگ قرن از یک سو معادلات سیاسی استکبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعماری جهان به هم زد و از سوی دیگر یکی از استوارترین رژیم‌های وابسته را که از حمایت قدرت‌های بزرگ برخوردار بود یعنی رژیم منحوس پهلوی ریشه‌کن کرد و در کشوری چون ایران تحولی عظیم و مردمی را به وجود آورد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در شرایطی سی و هفتمین سالگی خود را شاهد است که در شرایط پساتحریم و انجام برجام قرار دارد و ۲۲ بهمن امسال و شرایط پس از برجام فرصت استثنایی را برای فریاد عزت و اقتدار ایران اسلامی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی حاصل ایستادگی ملت بزرگ ایران و ایثار و فداکاری آحاد ملت به خصوص خانواده معظم شهدا و به ویژه شهدای علم و فناوری و حاصل پیشرفت‌های شگرف در عرصه‌های علم و فناوری و رشد پرفروغ در عرصه‌های مختلف علمی است.

آبخضر خاطرنشان کرد: مردم ایران با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش قدرت کشور پرداخته و به دشمنان انقلاب اسلامی یکبار دیگر دیپلماسی ضد استکباری ملت ایران را خواهند دید و مشت‌های گره کرده میلیون‌ها ایرانی در ۲۲ بهمن پوزه مستکبرین را به خاک خواهد مالید.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: دنیا خواهد دید که ملت ایران یک دل و همزبان با همدلی و همزبانی در بیش از هزار شهرستان، شهر و بخش و بیش از ۴ هزار روستای کشور شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی فریاد خواهند کرد.

آبخضر در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری مراسم ایام‌الله دهه فجر پرداخت و اظهار داشت: از روز اول دهه مبارک فجر شاهد حضور باشکوه ملت قدرشناس ایران در حرم امام راحل بودیم که برنامه‌های متنوع پیش‌بینی شده در تهران، شهرستان‌ها و حتی روستاهای کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: ۲۲ بهمن نقطه عطفی در حضور بصیرت‌مند و آگاهانه ملت جمهوری اسلامی و بازتعریف حمایت ۳۶ ساله از انقلاب اسلامی است.

آب‌خضر بیان داشت: راهپیمایی باشکوه یوم‌الله ۲۲ بهمن همزمان در سراسر کشور در تهران از ساعت ۹ صبح از مسیرهای ده‌گانه به سوی میدان آزادی آغاز خواهد شد که برنامه‌های ویژه‌ای برای این روز در سراسر کشور تدارک دیده شده است.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از بیش از هزار و ۳۰۰ غرفه فرهنگی، خبری، امدادی، رفاهی و مشاوره رایگان حقوقی خبر داد و گفت: حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ غرفه در مسیرهای راهپیمایی حدود هزار نقطه در سراسر کشور در نظر گرفته شده است که از جمله آن می‌توان به غرفه‌های محصولات تولیدی و صنعتی شرکت‌های ایرانی اشاره کرد.

وی با اشاره به حضور گسترده جانبازان و به ویژه جانبازان ویلچری در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطرنشان کرد: جانبازان برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعتی مجدد را با ولایت و رهبری خواهند داشت.

آبخضر از حضور بیش از ۴۵۰ میهمان خارجی از ۲۸ کشور جهان خبر داد و گفت: ۴۵۰ میهمان خارجی که عموما از شخصیت‌های علمی و سیاسی و موثر و صاحب‌نفوذ کشورهای اروپایی همچون آلمان، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، بوسنی، کرواسی، اسلوانی، هلند، کشورهای آفریقایی و آسیایی همچون آرژانتین، بولیوی، برزیل، کلمبیا، اکوادور، کوبا و شیلی هستند که میهمان ویژه دهه فجر خواهند بود و به عنوان انتقال دهندگان فرهنگ و ارزش‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شوند.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از همایش هم‌اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در جشن‌های سالگرد انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: فردا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح در سالن همایش‌های صدا و سیما مراسمی با سخنرانی آقایان، آیت‌الله اراکی، علی لاریجانی و علی‌اکبر ولایتی انجام خواهد شد که در این مراسم میهمانان خارجی شرکت کننده در جشن سالگرد انقلاب حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: روز ۲۲ بهمن به عنوان روز ملی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور شناخته شده و سازمان فرهنگ و ارتباطات بین‌الملل علاوه بر فعال کردن رایزنی‌های فرهنگی و خانه فرهنگ تلاش کرده‌ است تا با اعزام ۱۶۰ هنرمند در گروه‌های فرهنگی و هنری برای برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی به ۳۰ کشور جهان فعال باشد.

آبخضر از حضور بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار برای پوشش مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن خبر داد وگفت: از این تعداد ۲ هزار نفر خبرنگار،‌عکاس و عوامل تصویری و خبری از رسانه‌های داخلی و ۲۸۰ خبرنگار خارجی تنها در تهران هستند و بیش از ۳ هزار نفر خبرنگار، عکاس و تصویربردار در تمامی استان‌های کشور و تمامی شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ازجمله بیش از ۳۰۰ گروه خبری و تمامی شبکه‌های برون‌مرزی جام جم در تهران و تمام شبکه‌های استانی در کشور در مسیرهای راهپیمایی مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن را به صورت گسترده پوشش خبری و تصویری خواهند داد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: بسیاری از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی کشورهای دیگر از جمله شبکه تلویزیونی کویت، خبرگزاری ای اف ای اسپانیا، الاخبار، آناتولی، المنار، تلویزیون المیادین لبنان، الجزیره قطر، مؤسسه عکس‌های سیپای فرانسه، خبرگزاری تیما از انگلستان، شین‌هوا از چین، شبکه تلویزیونی اچ ک ژاپن، شبکه زد دی اف آلمان، کانال دی ترکیه، سی بی اس، ان بی‌سی و شبکه ای تی آمریکا نیز آمادگی پخش گزارشات خبری را داشته‌اند و با استقرار در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی خبررسانی خواهند کرد.

آبخضر از استقرار بیش از ۱۵ کیلومتر سیستم صوتی در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی خبر داد و گفت: با اضافه نمودن بیش از ۶۰۰ بلندگو و آماده سازی ۴۶ واحد صوت سیار با بهره‌گیری از ۳۵۰ دستگاه بلندگو در مسیرهای دهگانه راهپیمایی تهران خدمات صوتی به مردم ارائه می‌شود، همچنین بیش از ۲۰۰ خدمات سیستم صوتیدر مراکز استان و شهرستان‌ها ارائه می‌شود که به عنوان بزرگترین سیستم صوتی مراسم‌های ملی در کشورهای جهان شناخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال حضور خانواده معظم شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، شهدای هسته‌ای و عرصه علم و فناوری همراه با تصاویر زیبای شهیدان زینت‌بخش مسیرهای راهپیمایی خواهد بود که البته در همین روز در تهران و تمام استان‌های کشور از نمایندگان خانواده‌های شهدای حرم به عنوان مدافعان حمایت از حرم ولایت و جمهوری اسلامی تجلیل خواهد شد.

وی از برپایی چادرهایی با موضوع ایستگاه سلامت و ارائه خدمات پزشکی توسط جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: در راهپیمایی ۲۲ بهمن ناوگان حمل و نقل عمومی با سرویس‌دهی رایگان مترو، و حضور بیش از ۴ هزار دستگاه اتوبوس از ساعت ۶ صبح جهت تسهیل رفت و آمد مردم به مسیرهای پیاده‌روی انجام خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه ویژه بر اساس شعار سال همدلی و همزمانی دولت و ملت خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر عکاسان رسانه‌ها در مسیر ۲۲ بهمن تعداد ۱۶۰۰ هنرمند جوان عکاس ویژه مردمی و طرح شمسه به ثبت افتخارات و بالندگی‌های مردم اقدام می‌کند. همچنین مانند سال‌های گذشته ۶۰۰ هزار نوجوان و جوان دانش‌آموز و بسیجی برنامه هم‌سرایی خواهند داشت و در قالب گروه‌های سرود ۱۳۵۷ نفری در مراکز استانی و شهرستانی و گروه ۲۲ هزار نفره در تهران به اجرای سرود خواهند پرداخت.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مراسم ویژه میدان آزادی تهران راس ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود تصریح کرد: در این مراسم لوئیس فراخان رهبر سیاه‌پوستان آمریکا از جمله میهمانان ویژه مراسم خواهند بود که پس از قرائت قطعنامه سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به سخنرانی خواهند پرداخت و پس از آن مراسم گلباران توسط بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان مراسم انجام خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در ۳۷ سال گذشته، حضور جسمی همراه با اراده، عزم و محبت و پشتیبانی بوده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال به فضل الهی شاهد حضور گسترده مردم در خیابان‌ها و مایوس شدن دشمنان انقلاب اسلامی باشیم.