خطرناک ترین شعار این است که بگوییم آمریکا عوض شده و ارتباط با آن مشکلی ندارد

69798

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز استکبار می خواهد این شعار را بر ما تحمیل کند که آمریکا عوض شده است و ارتباط با آن مشکلی ندارد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ حجت الاسلام و المسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران در یادواره شهدای ازگل که در مسجد جامع ازگل برگزار شد،‌ با بیان اینکه حق شهید را کسی نمی تواند ادا کند، عنوان کرد: شهید مجرای فیض خداوند است همان طور که کسی نمی تواند حق پیغمبر و ائمه را ادا کند.

وی با اشاره به اینکه خداوند آنچه را که بر ما واجب کرده برای سعادت ما واجب بوده است، خاطرنشان کرد: پیغمبر فرمودند که هرچیزی که شما را به خداوند نزدیک می کند من آن را به شما واجب کرده ام.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جهاد مقام قرب خداوند، ‌نورانیت انسان و بازدارنده در مقابله با ظالمین است، عنوان کرد: جهاد یکی از واجباتی است که در اسلام جایگاه ویژه ای دارد و بر پاکی جامعه و سرافکنده کردن ظالمان اثر انحصاری دارد.

حجت الاسلام صدیقی در ادامه افزود: جهاد مایه عرف بشر و همچنین مایه عقب کشیدن انسان های ستمگر و متجاوز است و مرزها را مستحکم و دشمن را مرعوب می کند و انسان های مستضعف را پناه می دهد.

وی با اشاره به اینکه هیچ گاه نباید از دشمن غفلت کرد، عنوان کرد: آن هایی که اعتقاد دارند انقلاب و جنگ تمام شده است، فکر می کنند که دین تمام شده و به بن بست رسیده ایم. امکان ندارد یک قوم مومن خداجو بدون دشمن نفس بکشد تا دین و غیرت داریم دشمنی هم وجود دارد و ما هیچ گاه نمی توانیم رفاه طلب باشیم و این کار مومن نیست.

وی با اشاره به اینکه قرآن مسئله نفوذ را جزء فتنه می داند، عنوان کرد: نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خطرناک ترین حربه دشمن است که رهبری به آن اشاره کردند.

حجت الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: عربستان در منطقه جنگ بین مسلمان و مسلمان راه انداخته است و اگر کسی در داخل کشور پرچمی را در مقابل پرچم وحدت علم کند و با دشمن هماهنگ باشد این ها جزء فتنه هستند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: اگر مشاهده کردید که عده ای در برابر ارزش هایی که شهدا بر آن خون دادند، بی توجه هستند و می خواهند شعار فرهنگ سکولار دشمن را بر ما حاکم کنند، قرآن این موضوع را فتنه معرفی می کند.

وی با اشاره به اینکه امروز یکی از خطرناک ترین شعارها این است که آمریکا عوض شده است و ارتباط با آن مشکلی ندارد، خاطرنشان کرد: امروز استکبار می خواهد این شعار را بر ما تحمیل کند که آمریکا عوض شده است و دیگر ‌آنکه تلقین کند که مردم ما مردم سال ۵۷ نیستند و عوض شده اند و از مسیری که رفته اند پشیمان شده اند.