ماجرای وعده ملاقات لشکر با امام(ره) برای فتح دژ شلمچه/ دشمن در انتخابات در فکر فتنه است

69800

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: چشم امید دشمن به انتخابات است و همچنین چشم طمع دشمن در فکر فتنه و ایجاد شکاف بین امت برای انتخابات است و باید هوشیار باشیم.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در یادواره شهدای ازگل که در مسجد جامع ازگل برگزار شد،‌ گفت: امام خمینی(ره) بیش از پنج دهه به همراه مراجع، علما، شهدا و مردم مجاهده کردند تا بستر پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شود.

وی در رابطه با عملیات کربلای پنج گفت: عملیات غرورآفرین کربلای پنج در ۱۹ دی ماه سال ۶۵ انجام شد و این در حالی بود که دو هفته قبل در عملیات کربلای چهار که شش ماه روی آن کار  کرده بودیم در کمتر از شش ساعت بدون هیچ حاصلی با شکست مواجه شدیم ولی تکلیمان تمام نشده بود.

سردار فضلی خاطرنشان کرد: بعد از شکست در عملیات کربلای چهار فرماندهان جلسه ای را تشکیل دادند و علت آن شکست را بررسی کردند و در نظر داشتند عملیات کربلای پنج را در دل شلمچه انجام دهند ولی مبانی برای رسیدن به اهدافمان داشتیم و هیچ فرمانده ای برای انجام این عملیات اعلام آ‌مادگی نکرد اما بعد از سه شبانه روز ندای امام راحل از جماران در جبهه به گوش رسید که فرمودند که عملیات کربلای پنج را در دل شلمچه انجام دهید.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در ادامه خاطرنشان کرد:‌ بعد از این فرمان در جلسه فرماندهان بودیم که یکی از شهیدان حسین خرازی و حسن شفیعی زاده شروع به رجزخوانی کرد که چه کسی گفته است نمی توان از این موانع عبور کرد. در این عملیات باید رو در روی دشمن می جنگیدیم و به عقبه دشمن دسترسی نداشتیم.

وی در ادامه گفت: شهید کیانپور مسئول اطلاعات عملیات کربلای پنج به همراه گروهش کار شناسایی را آغاز کرد و طی دو شبانه روز به دل شلمچه رسید و عملیات شناسایی را انجام دادند. قریب به ۱۲ معبر شناسایی شد که باید گروهی از رزمندگان از آن عبور می کردند.

سردار فضلی اظهار داشت:‌ باید رزمندگان لشکر سیدالشهدا را که در اردوگاه کوثر مستقر بودند برای این عملیات آماده می کردیم. قرار شد که گردان ها در میدان صبحگاه کم کنیم و به آنان اطلاع دهیم، در صبحگاه گردان ها که وارد می شدند حال عجیبی داشتند و کفن پوش وارد شدند که روی کفن نوشته بودند ما اهل کوفه نیستیم که امام را تنها بگذاریم. در صبحگاه به آن ها گفتم که هرکسی آمادگی ندارد می تواند برگردد و از ما جدا شود و اگر یک نفر اعلام آمادگی می کرد آن عملیات را آغاز می کردیم ولی حتی یک نفر هم داوطلب برگشت به پشت جبهه نبود.

سردار فضلی در ادامه گفت: کار شناسایی و طراحی عملیات کربلای پنج هرشب در حال تکمیل شدن بود. شب عملیات رزمندگان کانالی ۸۰ سانتی متری را حفر کردند تا از انبوه آتش دشمن در امان باشند. ساعت دو بامداد قرار بود عملیات آغاز شود و گروهی باید از سیم خاردار عبور می کردند تا به دامنه دژ نفوذ کنند ولی نیم ساعت زودتر به دلیل اینکه گروهی با دشمن درگیر شد فرمان درگیری صادر و عملیات آغاز شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: دشمن به حدی در دژ مقاومت می کرد که تصرف یک سنگر در دژ در دل شلمچه به آرزو تبدیل شده بود، دو بار به دشمن پک زدیم ولی موفقی حاصل نشد. برای سومین بار قرار بود رزمندگان و غواصان به دژ حمله کنند که بی سیم چی از سنگر بیرون آمد و اعلام کرد که بچه ها یک سنگر را از دل شلمچه تصرف کردند.

سردار فضلی افزود: به همین ترتیب سنگرها پشت سر هم  تصرف شد و تا هفت صبح آن روز ۱۷۰۰ متر از پنج ونیم کیلومتر دژ به تصرف ما درآمد. عراق هم خود را تقویت کرده بود و تا ۹ صبح با استفاده از ادوات خود همه تلاش خود را به کار برد و حتی یک سنگر را هم نتوانست تصرف کند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در این زمان بود که با آقای محسن رضایی تماس حاصل کردم که فقط یک راه مانده است که بتوانیم دل شلمچه را فتح کنیم و آن وعده دیدار رزمندگان لشکر با امام خمینی(ره) است که ساعتی نگذشته بود که خبر تایید شدن ملاقات رزمندگان لشکر با امام به ما رسید که بعد از این خبر انرژی مضاعفی به رزمندگان داده شد سنگرها یکی یکی تصرف می شد و تا ساعت سه و نیم بعد از ظهر هر سه هلالی دژ به تصرف درآمد.

وی خاطرنشان کرد:‌ این عملیات ۲۸ شبانه روز به طول انجامید و ما به تمامی اهدافمان در این عملیات رسیدیم و هنر امام(ره) بود که کربلای پنج را خلق کرد.

سردار فضلی در ادامه در رابطه با اهمیت حضور مردم در صحنه های مهم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در فتنه ۸۸ برخی مسئولین تجدید شدند ولی پیروز این میدان مردم بودند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در پایان با بیان اینکه حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح تکلیف همه ما است، ‌تصریح کرد: چشم امید دشمن به انتخابات است و همچنین چشم طمع دشمن در فکر فتنه و ایجاد شکاف بین امت برای انتخابات است و باید هوشیار باشیم.