آماده پاسخگویی به هر گونه تجاوز در آسمان کشور هستیم/ در صورت لزوم با متعرضین به حرم اهل بیت(ع) در هر نقطه ای مقابله می کنیم

69686

معاون هماهنگ کننده نهاجا گفت: نهاجا آمادگی برای پاسخگویی به هر گونه تجاوز و تهدید دشمن خارجی در حراست از آسمان کشور خود را متعهد می داند.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ امیر سرتیپ نصیرزاده معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم گرامیداشت روز بیعت همافران با حضرت امام خمینی (ره) که در مدرسه علوی برگزار شد گفت: سی وهفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را در شرایطی سپری می کنیم که جهان اسلام به دلیل عملکرد جریانات افراطی و تکفیری تحت حمایت اربابان زر و زور و کج فکران بی تدبیر یکی از تلخ ترین دوران خود را پشت سر می گذارد.

وی در ادامه افزود: در این شرایط اسلام تکفیری همان اسلامی که مطلوب ابرقدرت ها است با گرو گرفتن آبروی دین و دینداری به دنبال کشف منابع نامشروع و اهداف شیطانی خود با تحت سلطه قرار دادن ملل مستضعف جهان است.

امیرنصیرزاده با اشاره به شرایط منطقه خاطرنشان کرد: طرفداران دروغین حقوق بشر بدون هر گونه وجدان و صداقت مردم مسلمان کشورهای یمن، سوریه و بحرین را با فجیع ترین شکل ممکن به خاک وخون می کشند و در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران به رهبری آیت الله خامنه ای با گذر سرافرازانه از توطئه های شیطانی متعدد دشمنان به تنها امید مسلمانان مستضعف و کشتی نجات آن ها تبدیل گشته اند.

معاون هماهنگ کننده نهاجا  با اشاره به اینکه حماسه حضور و بیعت قاطعانه نیروی هوایی با حضرت امام (ره) سندی از افتخار، حماسه و رشادت را در برگ های زرین انقلاب اسلامی به ثبت رساند، خاطرنشان کرد: در سی و هفت سال پیش در چنین دورانی نیروی هوایی در خط امام به عنوان اولین واحد نظامی و خط شکنان عرصه ظلم ستم شاهی است با تشخیص صحیح راه حق از باطل، نظام سست و زورمدار پهلوی را رها و دعوت  حکیمانه امام خمینی (ره) لبیک گفتند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نیروی هوایی ارتش در شرایطی هویت و ماهیت انقلابی خود را به منصه ظهور رساند که با پیروزی انقلاب اسلامی مستشاران نظامی خارجی کشور را ترک کردند و در مقابل جنگی نابرابر از سوی رژیم بعث و با تحریک کشورهای بیگانه به سرکردگی آمریکا علیه ایران تحمیل شد.

امیرنصیرزاده افزود: در این شرایط خلبانان و متخصصین فنی نیروی هوایی که تا بیش از پیروزی انقلاب اسلامی اجازه ورود به حوزه های تخصصی و فنی و تعمیراتی تجهیزاتی نیرو را نداشتند آگاهانه و دلسوزانه به صورت شبانه روزی اجازه ندادند تا خللی در امورعملیاتی ایجاد شده و موجبات نگرانی را برای ملت ایران فراهم آورد.

وی با اشاره به اینکه نیروی هوایی ارتش به برکت انقلاب اسلامی و رهبری فرماندهی کل قوا توانسته است مدارج ترقی و پیشرفت را در زمینه های علمی، نظامی و آموزشی را تا حد عالی طی کند افزود: نهاجا در سایه دست آوردهای عظیم نیروی انسانی متخصص و فداکار با ایجاد تحول و پویایی در تمامی عرصه ها و فناوری های نوین نظامی به نیرویی روز آمد و مدرن تبدیل شده است.

امیرنصیرزاده با اشاره به آمادگی نهاجا در پاسخگویی به هرگونه تجاوز در آسمان کشور خاطرنشان کرد: نیروی هوایی ارتش همگام با سایر قوای مسلح کشور ضمن آمادگی برای پاسخگویی به هر گونه تجاوز و تهدید دشمن خارجی و حراست از آسمان کشور خود را متعهد می داند تا در صورت لزوم با دشمنان اهل بیت (ع) و متعرضین به حرمین شریف در هر نقطه ای از جهان به مقابله برخیزد.