حمله به شورای نگهبان، قانون‌گریزی و شکستن وحدت است / مردم نمی‌گذارند مجلس ششم تکرار شود

139410111403227276825384

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: آیا شایسته است برخی در آستانه انتخابات به شورای نگهبان توهین کنند؟ توهین به شورای نگهبان قانون‌گریزی و شکستن وحدت در کشور است.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در مراسم یادواره شهدای بخش ممقان ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای ممقان و جان‌فشانی‌های آنان را گرامی می‌داریم، هرچند ۱۱ سال است این یادواره را در این شهر برگزار می‌کنیم اما این کوچک‌ترین کاری است که می‌توانیم در زنده نگه‌داشتن یاد آن عزیزان انجام دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به‌ ضرورت دفاع برابر دشمنان در قرآن کریم تأکید کرد: دو موضوع مهم در اسلام در رابطه با بحث ضرورت دفاع از خود مقابل متجاوزان وجود دارد که اولین آن مسئله مظلومیت است؛ وقتی دشمن به جامعه‌ای حمله می‌کند، آن جامعه مظلوم واقع می‌شود و گروه تجاوزگر ظالم به شمار می‌آید که در این هنگام مظلوم حق دارد قیام کند و علیه ستمگر بایستد و خداوند هم وعده داده است اگر مظلومان علیه ظلم قیام کنند، او نیز همراه و پشتیبان آنان خواهد بود.

امام خمینی (ره) و ملت ایران در انقلاب اسلامی با دست‌خالی علیه رژیم وقت مبارزه می‌کردند

وی افزود: مسئله دیگری که در قرآن کریم به اهمیت آن اشاره شده است، لزوم مقابله با دشمنان برای حفظ ارزش‌های دینی است. اگر دفاع نباشد ارزش‌های دینی از بین می‌رود و لازم است که برای حفظ آن‌ها افراد با برخی مقابله کنند. در قرآن کریم آیات بسیاری در ارتباط با مسئله جهاد وجود دارد و تأکید شده است اگر دفاع صورت نپذیرد، معابد که منظور از آن احکام و ارزش‌های دینی و عبادتگاه‌هاست نابود می‌شوند.

آیت‌الله شبستری در ادامه با اشاره به تسلط استعمارگران بر ایران در دوره حکومت پهلوی خاطرنشان کرد: در دوره‌ای از تاریخ استعمارگران بر مسلمانان تسلط یافتند و همه امور کشور را در دست گرفتند. در ابتدا این انگلیسی‌ها بودند که نفت و معادن و ثروت‌های طبیعی ایران را غارت می‌کردند و پس از کودتای ۲۸ مرداد آمریکا آن را ادامه داد و با فرستادن ۶۰ هزار مستشار، همه سازوکارهای کشور را در اختیار گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: هنگامی‌که امام خمینی (ره) با چنین وضعیتی که بسیاری از امور کشور در دست بیگانگان قرار گرفته بود و از سوی دیگر قدرت‌های جهانی چنین تبلیغ می‌کردند که دین افیون توده‌هاست و همچنین جنایات و مفاسد حکومت پهلوی برای مردم آشکار شده بود، مواجه شدند، قیام کردند و این قیام بعد از ۱۵ سال مبارزه با پیروزی انقلاب اسلامی به ثمر رسید.

وی با اعلام اینکه امام راحل (ره) و ملت ایران در انقلاب اسلامی با دست‌خالی علیه رژیم وقت مبارزه می‌کردند، افزود: تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها در این است که در ایران، برخلاف دیگر کشورها، هیچ کشور خارجی از آن پشتیبانی و حمایت نمی‌کرد و از طرفی، مردم نیز سلاح در اختیار نداشتند.

ایران به‌عنوان یکی از قدرت‌های مؤثر دنیا مطرح است اما بعضی قدر این نعمت‌ها را نمی‌دانند

آیت‌الله شبستری خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی وقتی کشورهای استکباری دیدند نمی‌توانند کاری انجام دهند، ابتدا توطئه‌هایی را در شهرهای مختلف انجام دادند و سپس این قدرت‌های شرقی و غربی به‌وسیله صدام، ۸ سال جنگ را به مردم ایران تحمیل کردند. بااین‌حال ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای مردمی ما به‌تنهایی مقابل ارتش صدام که موردحمایت تسلیحاتی و مالی قدرت‌های جهانی بود با دلاوری ایستادگی کردند و توانستند به پیروزی برسند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: بی‌سبب نیست که سال‌هاست ملت ما هرساله یاد شهدا را گرامی می‌دارند چراکه اگر مقاومت رزمندگان نبود و ما در جنگ شکست می‌خوردیم بار دیگر استعمار بر کشور حاکم می‌شد و مبارزات ۱۶ ساله بر باد می‌رفت.

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرها درباره وضعیت کنونی کشور اظهار داشت: امروز ایران به‌عنوان یکی از قدرت‌های مؤثر دنیا و یک کشور مدعی مطرح شده است اما بعضی قدر این نعمت‌ها را نمی‌دانند و با ناسپاسی اقدام به طرح برخی صحبت‌ها و سخنرانی‌ها در فضای مجازی و روزنامه‌ها می‌کنند.

آیت‌الله شبستری با تاکید بر اینکه همه باید با پیروی از مقام معظم رهبری و حضور در صحنه از این حرکت رو به رشد کشور حراست کنند، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب امسال را به نام همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت نام‌گذاری کرده‌اند که باید بر اساس آن وحدت بین مردم بیش‌تر و محکم‌تر شود.

برخی با رد صلاحیتشان، زمین و زمان را به هم می‌ریزند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: آیا شایسته است برخی در آستانه انتخابات به شورای نگهبان توهین کنند؟ توهین به شورای نگهبان قانون‌گریزی و شکستن وحدت در کشور است.

وی افزود: البته برخی چنان فهمیده هستند که بااینکه در انتخابات صلاحیتشان رد شده یا احراز نشده است، اما به تصمیم شورای نگهبان احترام می‌گذارند و به رضای خدا راضی هستند. ولی برخی دیگر زمین و زمان را به هم می‌ریزند و چون خود یا دوستانشان رد صلاحیت شده‌اند، به شورای نگهبان ایراد می‌گیرند.

سیاستمداران بزرگ جهان رهبری شایسته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را تمجید می‌کنند

آیت‌الله شبستری خاطرنشان کرد: در شرایطی که بسیاری از سیاستمداران بزرگ جهان رهبری شایسته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را موردتمجید و تحسین قرار می‌دهند و به آن اذعان می‌کنند، اما برخی همچنان بحث شورای رهبری را مطرح می‌کنند. درحالی‌که این موضوع سال‌هاست در بازنگری صورت گرفته در قانون اساسی حذف شده است و صحبت از شورای رهبری قانون‌گریزی است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز ۲۲ بهمن و نیز انتخابات ۷ اسفند اظهار داشت: در آستانه دو امتحان بزرگ قرار گرفته‌ایم که یکی از آن‌ها راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و دیگری شرکت پرشور در انتخابات هفتم اسفندماه است. من از موضوع راهپیمایی هیچ نگرانی ندارم چون مردم ما می‌دانند که این انقلاب آزادی و استقلال را برای کشورمان به ارمغان آورد و همیشه نشان داده‌اند هرسال باشکوه‌تر و پرشورتر از سال گذشته، در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: البته برخی نارضایتی‌ها هم از عملکرد مسئولین در بین مردم وجود دارند که مردم ما این کم‌کاری‌ها را نادیده می‌گیرند و باشکوه هرچه تمام در راهپیمایی حاضر می‌شوند؛ بااین‌حال لازم است مسئولین هم به مشکلات آن‌ها به‌ویژه تورم رسیدگی کنند و آن‌ها را حل کنند.

آیت‌الله شبستری تأکید کرد: اما مسئله انتخابات مهم‌تر از موضوع راهپیمایی است و در انتخابات این آمار و ارقام و تعداد آرا هستند که قدرت کشور و وفاداری مردم به نظام را به جهان نشان می‌دهد.

مجلس خبرگان کلید اسلامیت است / نباید مجلس ششم تکرار شود

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: مسئله دیگر در رابطه با انتخابات، شرکت آگاهانه و انتخاب اصلح در آن است. تائیداتی که از سوی مقامات قانونی به نامزدها شده است، حداقل است و باید مهم‌تر از آن انتخاب شایسته‌ترین این افراد است.

وی با یادآوری رخدادهای دوره ششم مجلس خاطرنشان کرد: نباید مجلس ششم تکرار شود. در آن دوره افرادی به مجلس راه یافتند که با کارهای ناشایستی مثل تحصن مایه آبروریزی شدند. مردم نمی گذارند این اتفاق تکرار شود، باید افراد متدین و ولایتمدار و کاردان را برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم و همین‌طور در مجلس خبرگان نیز دقت کنند چراکه مجلس خبرگان کلید اسلامیت است.

آیت‌الله شبستری تصریح کرد: هر رأی ملت یک تیر به چشم دشمنان و بدخواهان این ملت است؛ مردم ما تاکنون از همه امتحان‌ها سرافراز خارج شده‌اند و مطمئناً در این امتحان نیز مثل گذشته پیروز خواهند شد.