جنگی صورت بگیرد ایران تعیین کننده معادلات است/ موشک هایی با برد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر داریم

69516

مشاور فرمانده کل قوا گفت: امروز موشک با برد بیش از دو هزار کیلومتر داریم و اگر آمریکا می دانست ما ضعیف هستیم لحظه ای در حمله به ما درنگ نمی کرد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ امیر سرتیپ آراسته مشاور فرمانده کل قوا در مراسم صبحگاه مشترک یگان های نمونه نهاجا که در مرکز فرماندهی آموزش های شهید خضرایی برگزار شد، گفت: تکریم شهدا به این است که در برابر آمریکایی ها و مستکبران سر خم نکنیم و شما نیروهای ارتش در برابر آمریکایی ها و زورگویان سرخم نکردید.

وی در ادامه گفت: نفوذ بزرگ ترین حیله دشمن است و یاد کردن از شهدا راه نفوذ دشمن بر قلب ها و دل هایمان را می بندد.

مشاور فرماندهی کل قوا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امن ترین کشور در منطقه است، افزود: با مولفه های امنیت که سازمان های جهانی مطرح کردند، بررسی کرده اند که در بیش از ۱۸۶ کشور دنیا از نظر امنیت و حاکمیت ملی که در مرزها و داخل کشورمان وجود دارد، یازدهمین کشور هستیم و یکی از مقامات روسی مطرح کرده بود که ایران در آزادی و مستقل بودن اولین کشور است.

آراسته ادامه داد: یکی از استراتژیست های چینی مطرح کرده بود که اگر دو سه کشور مثل جمهوری اسلامی ایران استقلال داشتند و جرئت ابراز استقلال را داشته باشند دنیا گونه ای دیگر خواهد بود.

مشاور فرماندهی کل قوا خاطرنشان کرد: امنیت و استقلال کشور مرهون خون شهدا است و همچنین ستون و پرچم این کشور شهدا هستند که فریاد استقلال و آزادی مان توسط این شهدا داده شده است.

وی با بیان اینکه با هر انتخابات مشتی بر دهان یاوه گویان می زنیم، خاطرنشان کرد: به برکت و عزت شهدا انتخابات، ما را پر صلابت تر به رخ دیگر کشورها کشانده است.

آراسته در ادامه گفت: ۱۱ جنگ بعد از رهبری امام خمینی (ره) باید به جمهوری اسلامی ایران تحمیل می شد که با هوشیاری و زیرکی رهبری معظم انقلاب دامان ما را نگرفت.

مشاور فرماندهی کل قوا تصریح کرد: ما در دفاع مقدس با کمترین امکانات ادوات نظامی ساخته ایم و امروز موشک با برد بیش از دو هزار کیلومتر داریم و اگر آمریکا می دانست ما ضعیف هستیم لحظه ای در حمله به ما درنگ نمی کرد.

وی افزود: انشاءالله جنگی پیش نخواهد آمد، اما ما به عنوان نظامی باید تصور کنیم که لحظه‌ای دیگر جنگ است و اگر جنگی صورت گرفت مثل سابق نخواهد بود و ما تعیین‌کننده معادلات خواهیم بود.

مشاور فرماندهی کل قوا تصریح کرد: دیگر این‌گونه نخواهد بود که در جنگ دشمن تعیین‌کننده باشد و هر جا او بخواهد ما بجنگیم، هر جا ما بخواهیم می‌جنگیم. از هر ابزاری ما بخواهیم استفاده می‌کنیم، نه ابزاری که آنها بخواهند، آنها تمام‌کننده جنگ نخواهند بود و ما هر وقت دل‌مان بخواهد جنگ را تمام می‌کنیم.