آغاز دوباره محاکمه بابک زنجانی ۲ هفته قبل از پایان مهلت تسویه‌حساب

139408101027319006427304

جلسات محاکمه متهمان پرونده نفتی پس از یک وقفه ۴۰ الی ۴۵ روزه، روز سه‌شنبه هفته‌ جاری (۲۰ بهمن ماه) دوباره در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی از سر گرفته می‌شود.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع بابک زنجانی  گفت: طبق تماس دادگاه، بیست‌وپنجمین جلسه محاکمه موکلش و دو متهم دیگر این پرونده، روز سه‌شنبه هفته جاری به صورت علنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار می‌شود.

وی با ابراز تعجب از برگزاری جلسه دادگاه در روز سه‌شنبه و در فاصله دو هفته مانده به پایان مهلت موکلش برای تسویه بدهی با شرکت نفت گفت: در جلسه آتی دادگاه، موکلم گزارش کاملی از اقداماتی که در ۴۰ الی ۴۵ روز گذشته انجام داده، ارائه می‌کند.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، ۲۶ دی ماه امسال و چهار روز مانده به پایان مهلت یک ماهه‌ای که دادگاه به زنجانی برای تسویه بدهی با شرکت نفت داده بود، جلسه‌ای با حضور متهم ردیف اول پرونده نفتی، وکلای شرکت نفت و نمایندگان بانک مرکزی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در این جلسه پس از احراز نشدن صلاحیت ۱۷ بانکی که زنجانی به منظور صدور ضمانت‌نامه و برات به بانک مرکزی معرفی کرده بود، پیشنهاد‌های دیگری برای تسویه بدهی با شرکت نفت مطرح و در نهایت پیرو اعلام زنجانی مبنی بر وجود منابع مالی در بانکی در چین، قرار شد پس از رفع تحریم‌ها با اعلام شماره حسابی از سوی بانک مرکزی، مبلغ بدهی از این بانک به شماره حساب اعلام شده انتقال یابد. به همین خاطر، پیرو درخواست استمهال مجدد زنجانی، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برای انجام این کار یک ماه دیگر به بابک زنجانی مهلت داده است.

پیش از این غلامحسین صادقی قهاره وکیل شرکت HK گفت بانک مرکزی شماره حساب بانک چینی مرچنت( بانکی که زنجانی در آن پول دارد) را به دادگاه و متهم اعلام کرده است. پیشتر نیز غلامرضا مهدوی وکیل شرکت نفت از برداشته شدن تحریم‌های زنجانی و شرکت‌هایش خبر داد. البته کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی معتقد است بانک مرکزی تا کنون شماره حسابی به دادگاه اعلام نکرده است.

تا کنون ۲۴ جلسه از محاکمه متهمان پرونده نفتی برگزار شده و ادامه جلسات پس از پایان دومین مهلت یک ماهه زنجانی، برگزار می‌شود.

زنجانی پیشتر در جلسات دادگاه گفته بود ۱۲ میلیارد یورو نقد در یکی از بانک‌های خارجی دارد.