آمریکا در سال ۸۲ برای حمله به ایران آماده شده بود/ تکفیری ها تا ۲۰ کیلومتری مرزهای ایران رسیده بودند

69629

رئیس امور مشترک و ارکان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اشغال عراق و افغانستان توسط آمریکا در سال های گذشته گفت: هدف بعدی آمریکا حمله به ایران بود.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ سرلشکر پاسدار محمد باقری در مراسم افتتاح اولین اورژانس شیمیایی کشور که صبح امروز در بیمارستان بقیه الله (عج) برگزار شد با گرامی داشتن یاد و خاطره سردار قاجاریان و یاران همرزمش که در آزادسازی دو شهر نبل و الزهرا که شیعیان اهل بیت(ع) در محاصره چهار و نیم ساله تروریست های گروه تکفیری قرار داشتند که توانستند با نثارخونشان و با حداقل تلفات این آزادی را فراهم کنند گفت: موضوع حمله شیمیایی از جمله صحنه هایی بود که در دفاع مقدس رزمندگان ما ناگهان با آن مواجه شدند که این مواجهه زمینه ای برای دانش اندوزی نخبگان شیمایی کشور شد.

وی ادامه داد: ما به دستور اسلام موظف هستیم تا تمام کارهای لازم برای بازدارندگی دشمنان را انجام و مسیر را برای نصرت الهی فراهم کنیم لذا اقدامی که امروز توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد نمونه ای از همین اقدامات بازدارنده است و از طرفی اگر ما اقدامات خود را با حرکت جهادی دنبال کنیم قطعاً هدایت خدا شامل حال ما می شود واگر از نصرت الهی برخوردار باشیم آنگاه هیچ دشمنی توان مقابله با ما را ندارد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مسلمان منطقه در دهه گذشته با تهدیدات جدی از سوی استکبار مواجه بودند گفت: بعد از اشغال عراق و افغانستان توسط آمریکایی ها استکبار جهانی از تهدید ایران سخن می گفت و هدف بعدی آن ها حمله به ایران بود، بطوری که آمریکایی ها در سال ۸۲ چندین طرح عملیاتی و آماده سازی را برای تهاجم به ایران انجام داده بودند ولی وقتی با قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران مواجه شدند و به سمت ایجاد گروه های تکفیری رفتند که در حال حاضر در منطقه پیرامونی با آن مواجه هستیم.

رئیس امور مشترک و ارکان ستاد کل نیروهای مسلح افزود: متاسفانه آمریکایی ها با استفاده از گروه های تکفیری، انقلابی که در شمال آفریقا در حال جریان بود را منحرف کردند و در حال حاضر در کشور لیبی اثری از آرامش وجود ندارد. از طرفی این ناآرامی در کشورهای سوریه و عراق و دیگر کشورهای مسلمان نیز وجود دارد.

سرلشکر باقری اظهارداشت: در جریان همین اقدامات گروه های تکفیری در منطقه داعشی ها و دیگر گروه های تکفیری حتی تا ۲۰ کیلومتری مرزهای کشورمان نیز پیش آمده بودند و برخی از پاسگاه های مرزی شهرستان قصرشیرین را نیز به تصرف خود در آورده بودند که در این زمینه هفت نفراز رزمندگان ما به شهادت رسیدند لذا وظیفه اصلی نیروهای مسلح پیشگیری و مقابله با تهدیدهای احتمالی دشمنان علیه کشورمان است.

وی استفاده از سلاح های شیمیایی را یکی از روش های قدیمی دشمنان علیه مسلمانان دانست و ادامه داد: این اتفاق از زمان ائمه اطهار(ع) تا به امروز وجود داشته و نمونه آن هم استفاده از سلاح شیمایی توسط عراق در جنگ تحمیلی و استفاده گروه های تکفیری از گاز کلر در سوریه وعراق است.

رئیس امور مشترک و ارکان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خوشبختانه با تاکید رهبرمعظم انقلاب سازمان پدافند غیرعامل در کشور تشکیل شد تا عمده فعالیت خود را مربوط به درمان مصدومان شیمیایی کند که افتتاح اولین اورژانس شیمیایی در کشور در بیمارستان بقیه الله (عج) آغازی برای یک راه طولانی است و طبیعی است که مسئولین این حوزه باید حوادث شیمایی رخ داده در دیگر کشورها را نیز مورد بررسی قرار دهند.

سرلشکر باقری در پایان اذعان داشت: با توجه به سابقه ای که کشورمان در دوران دفاع مقدس در مواجهه با سلاح های شیمایی داشته است باید یک فرهنگ سازی مناسبی در این زمینه بین مردم صورت بگیرد و تمام آموزش ها واطلاع رسانی ها به مردم داده شود تا آمادگی لازم را در صورت مواجهه با سلاح های شیمایی داشته باشند.