نخست وزیر لبنان: از مساعدت نظامی و اقتصادی ایران استقبال می‌کنیم

13921126000541_PhotoA

نخست وزیر لبنان گفت: از مساعدت اقتصادی و نظامی ایران در صورت نامشروط بودن، استقبال می‌کنیم.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، «تمام سلام» نخست وزیر لبنان با اشاره به اعلام آمادگی ایران برای تسلیح ارتش کشورش،‌ گفت: از مساعدات اقتصادی و نظامی ایران در صورتی که بدون قید و شرط باشند، استقبال می‌کنیم.

سلام در حاشیه کنفرانس «کمک کنندگان به سوریه» در لندن، در گفت‌وگو با روزنامه فرا منطقه‌ای «الشرق الاوسط» رابطه بیروت با ریاض را «عمیق» و «تاریخی» خواند.

وی احتمال سفرش به جمهوری اسلامی ایران را بعید دانست و مقوله خبرنگار این روزنامه مبنی بر دوری گزیدن از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس اخیر لندن را نفی کرد.

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه «درگیری سیاسی در لبنان، زمینه تضعیف کشور و برپایی کشورهای کوچک در داخل آن را مهیا می‌کند»، افزود: متاسفانه در سایه درگیری‌های سیاسی، هر کدام از گروه‌ها خود را در جایگاهی می‌دانند که سخن خود را به کرسی بنشانند و سهمی (در روند سیاسی و اداره کشور) داشته باشند. این امر در تضعیف کشور تجلی پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه ادعایی مبنی بر تحت کنترل بودن همه امور در لبنان نداریم، اوضاع و تحولات کشورش در سایه بحران سیاسی بیروت را «سخت» توصیف کرد که عملکرد کابینه را با مشکل مواجه می‌سازد.

سلام با طرح ادعایی مبنی بر اینکه حضور حزب الله در تحولات سوریه با سیاست‌های کابینه‌اش هماهنگ نیست، گفت: نتوانسته‌ام مشکل مشارکت حزب الله در جنگ سوریه را حل کنم.