ارتش سوریه در ۱۶ کیلومتری مرز ترکیه؛ درگیری‌های تن به تن در برخی مناطق

139411131848422537026754

بعد از آزادسازی شهرک‌های نبل، الزهرا، مایر و ریتان در حومه شمالی حلب راه برای آزادسازی شهرک «تل‌رفعت» که پایتخت گروه‌های مسلح در شمال سوریه به حساب می‌آید، باز شده است.

به گزارش صالحین تهران بزرگ  به نقل از شبکه خبری المیادین، ارتش سوریه و گروه‌های مقاومت در حومه شمالی حلب به سمت شهرک «تل رفعت» در حال پیشروی هستند و تنها یک شهرک تا رسیدن به این شهر فاصله دارند و از سمت گذرگاه باب السلامه تنها ۱۶ کیلومتر با مرزهای ترکیه فاصله دارند.

پیش از این ارتش سوریه و گروه‌های مقاومت توانستند شهرک‌های مایر و ریتان را  به کنترل خود درآورند.

هیئت هماهنگی گروه‌های مسلح در سوریه اعلام کرد که در درگیری‌های شدید شهرک ریتان ۱۲۰ فرد مسلح کشته و زخمی شدند. همچنین شهرک مایر مهمترین پناهگاه‌ گروه تروریستی جبهه النصره در حومه شمالی حلب به حساب می‌آید و در شرق شهرک نبل واقع شده است.

در جنوب شهرک الزهرا نیز گروه‌های مقاومت مردمی توانستند روستای «الطاموره» را به کنترل خود بگیرند.

ارتش سوریه همچنین پیشروی خود را در عمق حومه شمالی حلب ادامه داده و مزارع البابلی و مزارع اطراف آن را به کنترل خود درآورد و راه را برای رسیدن به شهر «تل رفعت» که پایتخت گروه‌های مسلح در شمال سوریه به حساب می آید، هموار کرد.

بر اساس  این گزارش، ارتش سوریه همچنین ۱۰ کیلومتر از جاده بین المللی حلب را به کنترل خود درآورده به گونه‌ای که راه بین افراد مسلح و ترکیه مسدود شده است.

ارتش سوریه همچنین پیشروی‌هایی را در محور شهرهای حریتان و دو شهرک بیانون و حیان داشته است و در بخش جنوبی حومه شمالی حلب نیز ارتش پیشروی کرده است به گونه‌ای که درگیری های شدیدی در داخل شهرک ریتان به وقوع پیوسته است و درگیری ها از ساعات اولیه صبح تا عصر ادامه داشت.

بنابر اعلام هیئت هماهنگی گروه‌های مسلح درگیری ها شدید و در بسیاری از موارد به صورت تن به تن بوده است.