آژانس جاسوسی آلمان: داعشی‌ها در قالب مهاجر وارد اروپا می‌شوند

139411061632384216976404

رئیس آژانس جاسوسی داخلی آلمان تأکید کرد: شبه‌نظامیان داعش تحت پوشش مهاجر وارد مرزهای اروپا شده‌اند.

به گزارش صالحین تهران بزرگ به نقل از روزنامه برلینر سایتونگ، یک روز پس از آنکه نیروهای امنیتی آلمان یک حمله تروریستی در برلین را خنثی کردند، رئیس آژانس جاسوسی داخلی آلمان تأکید کرد که گروه تروریستی داعش، نیروهای خود را در پوشش مهاجر به کشورهای اروپایی اعزام کرده است.

هانس جورج ماسن تصریح کرد: حملات تروریستی پاریس در نوامبر گذشته نشان داده است که داعش عمداً تروریست‌ها را بین مهاجرانی که وارد اروپا شده‌اند، قرار داده و آنها را به کشورهای اروپایی اعزام کرده است.

وی افزود: تروریست‌های زیادی در پوشش مهاجر وارد اروپا شده‌اند و این واقعیتی است که نهادهای امنیتی با آن روبه‌رو هستند. ما سعی می‌کنیم تا بفهمیم آیا هنوز تروریست‌های داعش وارد اروپا شده‌اند.

وی گفت: آژانس جاسوسی آلمان بیش از ۱۰۰ گزارش دریافت کرده است که نشان می‌دهد تروریست‌های داعش بین مهاجرانی بوده‌اند که هم‌اکنون در آلمان زندگی می‌کنند.

نگرانی‌ها نسبت به حملات تروریستی در آلمان پس از حملات پاریس به‌شدت افزایش یافته است. روز پنج‌شنبه نیروهای امنیتی آلمان ۲ مرد را که مظنون به ارتباط با گروه تروریستی داعش بودند، بازداشت کردند. این ۲ نفر ظاهراً برای انجام حمله تروریستی در برلین آماده می‌شدند.

مقام‌های آلمانی سال گذشته یک مسابقه دوستانه فوتبال در شهر هانوفر را لغو کردند و ایستگاه‌ها را در شهر مونیخ در آستانه سال جدید میلادی بستند.