چه‌کسی حق اظهار نظر درباره شورای نگهبان را به هاشمی رفسنجانی داده است

139409021540409706567464

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: اگر هاشمی رفسنجانی سؤال می‌کند که چه‌کسی به فقهای شورای نگهبان حق اظهار نظر داده، باید از خودشان نیز این سؤال را بپرسیم “چه‌کسی هم به شما حق اظهار نظر داده است؟”.

به گزارش صالحین تهران بزرگ حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از هجمه هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان اظهار داشت: تعجب‌آور است کسی که در طول انقلاب در صحنه حضور داشته، این‌جوری اظهار نظر کند؛ اگر ایشان سؤال می‌کند که چه‌کسی به فقهای شورای نگهبان حق اظهار نظر داده، باید از خودشان نیز این سؤال را بپرسیم: چه‌کسی هم به شما حق اظهار نظر داده است؟

وی ادامه داد: این‌گونه اظهارات تنها شبهه القا می‌کند و این کار چیزی جز آشوب و بی‌اعتمادی ایجاد نمی‌کند.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه صحبت‌های هاشمی رفسنجانی با هیچ استانداردی هماهنگ نیست، تصریح کرد: مواضع اخیرشان مواضع عجیب و غریب و بسیار تکان دهنده‌ای است و هیچ منطق ندارد، در واقع این سخنان بیهوده‌گویی مطلق است.

نجابت تأکید کرد: روشن است که قصد آقای هاشمی از این سخنان، دلسوزی برای خودشان است چراکه گرچه نگهداشتن قدر و منزلت بیت امام(ره) بر همه ما واجب است اما همان امام که حق به گردن ما دارد، برای ما معیار، میزان و مقیاس گذاشته است و اگر کسی معیار را زیر سؤال ببرد، قانون هم او را قبول ندارد.