حاج قاسم سلیمانی محبوب همه جبهه‌هاست/ آمریکا قصد ضربه‌ زدن به حاج قاسم دارد/ مراقبت‌های خوبی از فرمانده سپاه قدس می‌شود

139207011604222901221994

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ویژگی‌ها و خصوصیات حاج قاسم، موجب آزردگی دشمنان مسلمانان و اسلام می‌شود و آمریکایی‌ها را به سمت ضربه زدن به او حرکت می‌دهد اما خودشان هم می‌دانند که این تهدیدها برای آرامش دل خودشان است.

به گزارش  صالحین تهران بزرگ، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز در حاشیه مراسم ختم سرلشکر سلیمی در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی در خصوص تهدیدهای اخیر آمریکا علیه سردار سلیمانی و انتشار برخی شایعات مبنی بر زخمی شدن وی، گفت: سردار سلیمانی، حاج قاسم محبوب همه جبهه‌هاست و همه ملت‌های مظلوم و مسلمان و انقلابی چه ایرانی، چه افغانی و چه سوری و چه یمنی او را دوست دارند.

وی افزود: حاج قاسم قهرمان دوران جنگ است. او در لباس یک رزمنده سپاه وارد سپاه شده و به صورت بسیجی به دفاع رفت، او در جبهه‌ها سرلشکر سلیمانی شد او بلد است که چگونه سازماندهی کند، چگونه بجنگد و چگونه در برابر سخت‌ترین دشمنان موانع ایجاد کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با یادآوری حمله داعش به عراق و قصد آنها برای گرفتن کردستان عراق، گفت: وقتی داعش قصد کرد به کردستان عراق حمله کنند مردم کردستان حالتی حیرت‌زده داشتند اما حضور حاج قاسم آنجا و اینکه ظرف ساعتی نیروهایش را پای کار آورد سد محکمی را در برابر داعش ایجاد و حضور داعش در کردستان را منتفی کرد و طبیعتا این آثار و ویژگی‌ها موجب آزردگی دشمنان مسلمانان و اسلام می‌شود و آمریکایی‌ها را به سمت ضربه زدن به حاج قاسم حرکت می‌دهد اما خودشان هم می‌دانند که این تهدیدها برای آرامش دل خودشان است.

فیروزآبادی گفت: سردار سلیمانی از فرماندهان صف مستحکم حضرت صاحب‌الزمان (عج) است خداوند پشتیبان اوست راه سلیمانی راه حسین است انشاءالله به هدف خود خواهد رسید.

به گزارش تسنیم، فیروزآبادی همچنین با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سرلشکر سلیمی با بیان اینکه سلیمی در جوانی وارد ارتش شد و از همان ابتدا عاشق ولایت و انقلاب بود اظهار داشت: اگر بخواهیم در بین امرا و افسران ارتش به لحاظ اعتقادات اخلاقی و انضباطی نمره بدهیم امیر سلیمی نمره اول می‌گرفت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مرحوم سلیمی را فردی هم‌صحبت خوش‌نشین و متواضع دانست و گفت: به لحاظ نظامی یک افسر غیور و با انضباط و بسیار سختگیر و سختکوش بود.

فیروزآبادی گفت: شاید عبارت جنگ‌های نامنظم برای همه آشنا باشد اما ممکن است با جنگ‌های نامنظم نام سلیمی آشنا نباشد و سلیمی حلقه وصل دوستان ارتشی به ستاد جنگ‌های نامنظم بود.

وی با اشاره به محاصره سوسنگرد در دوران جنگ ۸ ساله اظهار داشت: وقتی سوسنگرد در محاصره قرار گرفت و تعداد زیادی از پاسداران و مسئولان دولتی در سوسنگرد در محاصره بودند سرلشکر سلیمی در یک عملیات بزرگ نقش موثری در آزادسازی سوسنگرد داشت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همه در نیروهای مسلح به سرلشکر سلیمی افتخار می‌کردند و به او با محبت می‌نگریستند. هیچ تفاوتی بین روحیات و خلقیات او چه در دورانی که فرمانده کل ارتش بود و چه در مشاورت نظامی حضرت آقا بود بوجود نیامد. یادم هست که حضرت آقا به او گفته بود سلیمی خودت باش و حقیقتا نیز امیر سلیمی تا آخرین لحظه خودش بود.

فیروزآبادی در پایان گفت: آخرین روزی که از ستاد کل با هم خارج می‌شدیم او را در طبقه هم‌کف دیدم به هر حال من چون یک پزشک هم هستم حس کردم که حالش خوب نیست اما او در آن وضعیت نیز بسیار منضبط بود و متین حرکت می‌کرد.