تشکر رهبر مسیحیان از دیدارهای رهبر انقلاب با خانواده شهدای ادیان مختلف

69036

نماینده سابق ارامنه در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبرمسیحی های ارامنه حوزه سیلسی از دیدارهای رهبر انقلاب اسلامی با خانواده شهدای اقلیت ها و ادیان مختلف تشکر کرد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ وارطانیان از نمایندگان سابق ارامنه در مجلس شورای اسلامی در اولین یادواره شهدای ادیان توحیدی که عصر امروز در فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد با ابراز خرسندی از حضور در چنین مراسمی اظهارداشت: در وهله اول باید اعتراف کنم که زمانی که از من خواسته شد در این مراسم سخنرانی کنم بسیار نگران شدم زیرا توان تقدیر از شهدا را در خود نمی دیدم اما به من گفتند نگران نباش و فقط خاطرات خود را تعریف کن.

وی در ادامه به خاطرات خود از روزهای اول  انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در۱۲ بهمن سال ۵۷ هنگامی که هواپیمای حامل امام خمینی (ره) روی زمین نشست و در اوج جمعیت هیئت خلیفه گری ارامنه برای دیدار و استقبال امام (ره) به فرودگاه رفته بودیم بعد از این نیز دیداری در تاریخ ۲۲  یا ۲۳ بهمن ماه با امام داشتیم که امام در آن دیدار فرمودند تمامی اقلیت ها در ایران همانند همه ملت ایران از حق مساوی برخوردار هستند و عکس این دیدار در همه کارخانجات و مغازه های ارامنه وجود دارد و خاطرات آن روز زنده است.

نماینده سابق ارامنه در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به دیدار با رهبرمعظم انقلاب در زمان ریاست جمهوری شان اشاره کرد و گفت: یک سرباز ارمنی از شهر اراک که در جنگ گلوله ای به او اثابت کرده بود اما با برخورد به کتاب انجیل به او آسیبی نرسانده بود من این کتاب که گلوله ای در آن بود را به رهبرمعظم انقلاب که آن موقع رئیس جمهور بودند نشان دادم.

وارطانیان در ادامه سخنان خود با تقدیر از شهرداری ها و مسئولینی که نام شهدا را در میادین و خیابان ها می گذارند گفت: سپاسگزاری می کنم زیرا این اقدام حرکتی بسیار کوچک از تقدیر و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است.

نماینده سابق ارامنه در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش به دیدار با رهبر مسیحیان اشاره کرد و گفت: رهبرمسیحی های ارامنه حوزه سیلسی در دیداری که با ایشان داشتم به دیدارهای رهبرمعظم انقلاب اسلامی در ایام سال نو میلادی با خانواده شهدای اقلیت ها و ادیان مختلف اشاره کرد و با تشکر از این اقدام گفتند این دیدارها در جهان بسیار تاثیردارد.

وارطانیان در پایان دعایی از انجیل خواند و گفت: خدایا روزی ما را ده و گناهان ما را ببخش و ما را به شر نبر، چرا که بهشت، قدرت وشکوه از آن توست.