آیت‌الله مکارم‌شیرازی: با اتحاد و همبستگی مانع ورود افراد ناصالح به خبرگان و مجلس شویم

139408131003295966447414

مرجع تقلید شیعیان اتحاد و همبستگی را مهمترین عامل حفظ نظام اسلامی برشمرد و گفت: مبادا انتخابات سبب اختلاف شود، مبادا مشارکت در انتخابات کمرنگ شود و مبادا افراد ناصالح به مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بفرستیم.

به گزارش صالحین تهران بزرگ   ، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن دهه فجر اظهار داشت: باید خدا را شاکر باشیم که بعد از ۳۷ سال با تمام کارشکنی‌های داخلی و خارجی این نظام همچنان باقی‌مانده و قوی‌تر از همیشه در منطقه حرف اول را می‌زند و حرف او در دنیا شنیده می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان افزود: در این ایام بهترین فرصت است که به چند سوال بپردازیم نخست اینکه چرا انقلاب شد، در پاسخ به آن باید گفت وابستگی به اجانب در نظام طاغوت که همیشه همراه بیگانگان و دور از مردم بود، مهمترین عامل بود؛ مستشاران آمریکایی همه‌جا حاضر بودند و برای انتخابات آن‌ها باید کاندیداها را تائید می‌کردند و بعد هم کسی که آن‌ها می‌خواستند، انتخاب می‌شد.

وی غارت ثروت‌های مردم ایران را از دیگر دلایلی دانست که مردم را از نظام شاهنشاهی ناامید کرد و سبب شد آن را سرنگون کنند، تصریح کرد: ترویج مسائل ضداسلامی از دیگر دلایل بود. مفاسد اقتصادی شاه و دربار تا حدی بود که گفتن و نشان دادن آن در فیلم‌ها هم درست نیست، همین رفتارهای دربار بود که به غیرت اسلامی‌ امام خمینی (ره) برخورد و قیام کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی پاسخ به این سئوال که چه عواملی سبب پیشرفت انقلاب شد، گفت: همبستگی و اتحاد مردم، قاطعیت، شجاعت و اخلاص امام(ره) مهم‌ترین عامل پیشرفت انقلاب اسلامی بود که همه این‌ها، زاییده ایمان است.

مرجع تقلید شیعیان در طرح سئوال سوم تصریح کرد: اینکه چه عواملی می‌تواند سبب شود انقلاب را نگهداریم، در پاسخ باید گفت برای نگهداری انقلاب هم، همبستگی و اتحاد نیاز است. مبادا انتخابات سبب اختلاف شود، مبادا مشارکت در انتخابات کمرنگ شود و مبادا افراد ناصالح به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بفرستیم.

استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید براینکه باید روی عوامل نگه‌دارنده نظام تفکر کرد، گفت: باید از وابستگی به خارج از کشور  ممانعت شود، تعامل غیر از وابستگی است، باید آشنا به مسائل روز باشیم و از همین رو در ایام دهه فجر به این مسائل پرداخت.