قلدران منطقه از قدرت نظامی ایران هراس دارند/ ایران در حال حاضر قدرت امنیتی منطقه است

69272

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز قلدران منطقه از قدرت نظامی ایران هراس دارند و خوشبختانه توانسته‌ایم با تکیه بر خود قدرت بالایی را در توانمندی‌های نظامی و تسلیحاتی به دست آوریم.

به گزارش صالحین تهران بزرگ سردار حسین اشتری در سی‌وهفتمین مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین با تبریک فرارسیدن یوم‌الله دهه فجر، انقلاب اسلامی را نعمت الهی بزرگی دانست که با پرچم‌داری امام راحل دستاوردهای عظیمی را برای مردم و کشور جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند.

وی با نگاهی گذرا به ۳۷ سال پس از انقلاب اسلامی گفت: نگاهی گذرا به سال‌های سپری شده از انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که این انقلاب چه نعمت بزرگی برای مردم و کشور ایران بوده و چه برکاتی را به همراه داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کارشکنی‌های استکبار جهانی در مسیر انقلاب و ایجاد فتنه‌های بسیار در برابر انقلاب مردمی ایران، جنگ ۸ ساله ایران را جنگ ایران با تمامی کشورهای دنیا عنوان کرد و افزود: علی‌رغم صف‌آرایی تمام قدرت‌های بزرگ در ۸ سال دفاع مقدس در برابر ایران، جمهوری اسلامی توانست با لطف الهی هدایت‌های امام راحل و انتظار مردمی از این امتحان سربلند بیرون آید و تمام نقشه‌های دشمن را نقش برآب کند.

اشتری ادامه داد: استکبار جهانی حتی پس از جنگ نیز دست از دشمنی خود برنداشت و فشارهای سیاسی و اقتصادی بسیاری را بر مردم ایران وارد آورد که به حول و قوه الهی نیز توانستیم تحریم‌ها و توطئه‌های چیده شده در داخل و خارج از کشور را خنثی کنیم.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی امروز نه تنها در منطقه بلکه در دنیا نیز صاحب ایده و منطق است و تمام کشورهای قدرتمند و بزرگ دنیا می‌دانند که برای هر تصمیم‌گیری در منطقه باید ایران در یک سوی تصمیم‌گیری قرار داشته باشد چرا که در غیر این صورت به موفقیت نخواهند رسید.

فرمانده نیروی انتظامی هدف استکبار جهانی در به پا کردن آشوب‌های منطقه را تضعیف روحیه جهادی و ایستادگی ملت‌های مسلمان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با استعانت خداوند و به برکت اسلام و هدایت‌های مقام معظم رهبری توطئه‌های دشمن در کشورهای منطقه از جمله افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه و یمن خنثی شود.

اشتری با اشاره به توانمندی‌های نظامی و تسلیحاتی کشورمان اظهار داشت: امروز قلدران منطقه از قدرت نظامی ایران هراس دارند و خوشبختانه توانسته‌ایم با تکیه بر خود قدرت بالایی را در توانمندی‌های نظامی و تسلیحاتی به دست آوریم.

وی تاکید کرد: کشورهای دنیا باید بدانند که توانمندی‌های نظامی و تسلیحاتی ایران نه برای تجاوز به کشورهای دیگر که برای حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشورمان و ارتقای امنیت منطقه خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به فارغ‌التحصیلان دوره ۳۷ دانش‌آموختگی دانشگاه علوم انتظامی امین گفت: امیدوارم شما سربازان واقعی ولایت و اسلام باشید و بتوانید به گفته مقام معظم رهبری که پلیس را مظهر اقتدار و عطوفت معرفی فرمودند جامعه عمل بپوشانید.

اشتری با تاکید بر لزوم توامان اقتدار و عدالت و عطوفت در نیروی انتظامی گفت: پلیس علاوه بر آنکه می‌بایست مظهر بزرگی و عظمت جمهوری اسلامی باشد باید مایه دلگرمی و آرامش مردم و تهدیدی برای مجرمان محسوب شود. امروز اعتماد مردم بالاترین سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی است و باید روز به روز در جهت ارتقای این سرمایه عظیم مردمی گام برداریم.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان نظم سازمانی و فردی، دین‌مداری و ارتقای فضای معنوی، آمادگی بدنی و اتکا به دانش علمی را از ویژگی‌های پلیس مطلوب جمهوری اسلامی دانست و با تاکید بر شکرگذاری نعمت امنیت خاطرنشان کرد: به حمدالله کشور ما در شرایط کنونی در بالاترین سطح امنیت در جهان و منطقه قرار دارد و ما می‌بایست شکرگذار چنین نعمت بزرگی باشیم.

بنا براین گزارش، در پایان این مراسم فرمانده ناجا سردوشی تعدادی از دانشجویان نمونه این دانشگاه را اعطا و از خانواده تعدادی از شهیدان نیروی انتظامی تقدیر کرد.