آغاز رزمایش دریایی ولایت۹۴ در شرق تنگه‌ هرمز/ استقرار سامانه‌های موشکی و تفنگداران نداجا در سواحل

139310081046401744387924

رزمایش دریایی ولایت۹۴ با اعلام رمز یا زهرا(س) توسط فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و در محدوده شرق تنگه هرمز تا مدار ۱۰درجه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ ، رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  با نام ولایت۹۴ و با اعلام رمز یا زهرا(س) توسط دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش از صبح امروز و از روی عرشه ناوشکن جماران به‌عنوان سرفرماندهی رزمایش و از شرق تنگه هرمز، شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰ درجه و به‌وسعت ۳میلیون کیلومترمربع آغاز شد.

در آغاز این رزمایش، یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی ارتش به‌منظور جلوگیری از احتمال نفوذ دشمن فرضی به محدوده آب‌های تحت کنترل و عملیاتی، با بهره‌گیری از کلیه‌ امکانات نسبت به رهگیری دشمن فرضی اقدام کرده به مناطق مأموریتی از پیش تعیین شده اعزام شدند.

همچنین یگان‌های موشکی ساحل به دریا، تیپ‌های تفنگداران اعم از ستون‌های خودروهای تاکتیکی، راکت‌اندازها، توپخانه ساحلی، سایت‌های تاکتیکی جمع‌آوری اطلاعات الکترونیکی، سامانه‌های متحرک و تاکتیکی جنگ‌ الکترونیک و یگان‌های پروازی به مناطق مورد نظر ساحلی در محدوده رزمایش گسترش یافته در آنجا مستقر شدند.

در روز نخست رزمایش به‌منظور جلوگیری از نفوذ دشمن به آبهای ساحلی، شناورهای سطحی، قایق‌های تندرو، یگان‌های پروازی، زیردریایی سنگین کلاس طارق و نیز شناورهای بومی در محورهای از پیش تعیین شده مستقر شدند.

اجرای پدافند غیرعامل توسط تیم‌های مهندسی رزمی نیروی دریایی ارتش و آمادگی این تیم‌ها به‌منظور دفاع از مناطق حیاتی و حساس سواحل مکران و تنگه هرمز از دیگر اقدامات یگان‌های نیروی دریایی ارتش در اولین روز رزمایش خواهد بود.