آلمان معاملات تسلیحاتی خود با عربستان را متوقف نمی‌کند

139301251136335642529324

وزارت اقتصاد آلمان با وجود انتقادهای زیادی که به سیاست‌های آل سعود وارد است از آغاز اجرای یکی از بزرگترین معاملات تسلیحاتی تصویب شده آلمان با عربستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ بر اساس گزارش هفته نامه اشپیگل، “زیگمار گابریل”، معاون صدر اعظم و وزیر اقتصاد آلمان با وجود اعلام محدودیت های سختگیرانه تر در صادرات سلاح به عربستان  ظاهرا نمی خواهد یکی از بزرگترین معاملات تسلیحاتی با عربستان را متوقف کند.

بر اساس گزارش هفته نامه “اشپیگل”، وزارت اقتصاد آلمان در پاسخ به یک نماینده حزب سبز این کشور تایید کرد که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تولید ۱۵ قایق گشت زنی برای نیروی دریایی عربستان سعودی آغاز شده است.

در  برگه ای که وزارت اقتصاد آلمان ارائه داده و هفته نامه اشپیگل آن را منتشر کرده است هیچ صحبتی از لغو این تجارت تسلیحاتی که تازه در تابستان گذشته تصویب شده و یا اعمال محدودیت های دیگر به دلیل انتقادهای فعلی به سیاست های خاندان سلطنتی نیامده است.

دولت عربستان سعودی اخیرا بخصوص به دلیل اعدام های جمعی ۴۷ نفر از جمله روحانی برجسته شیعی شیخ نمر در معرض انتقادهای شدیدی قرار گرفته است.

“زیگمار گابریل” بعد از این اقدام عربستان بررسی دقیق تر صادرات تسلیحات به آل سعود را اعلام کرد.
اخیرا بسیاری گروه ها و سیاستمداران در آلمان خواستار توقف صادرات تسلیحات به عربستان سعودی شده اند.

“آگنیستزکا بروگر” از نمایندگان حزب سبز آلمان گابریل را متهم به تزویر و فریب کاری کرده و اعلام کرد که به جای اعلان های جدید بزرگ، معاون صدر اعظم آلمان باید بالاخره به این تجارت های تسلیحاتی غیر مسئولانه با عربستان پایان دهد.