هشدار یوروپل درباره حملات تروریستی داعش در اروپا

139410112129464976827294
پلیس اروپا (یورو پل) در گزارشی درباره خطر حملات تروریستی سخت داعش در اروپا هشدار داده و هدف این تروریست‌ها را قربانیان دسته جمعی در بین غیرنظامیان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ به نقل از روزنامه “تاگس اشپیگل”، “راب وین رایت”، رئیس پلیس اروپا درسخنانی اظهار داشت: داعش از امکانات جدیدی برای مبارزه برخوردار است و می تواند یک سری از حملات تروریستی در مقیاس بزرگ را در دنیا به راه بیاندازد.

یک گزارش تهیه شده از طرف پلیس اروپا نیز این گونه نتیجه گیری کرده است که این گروه تروریستی بخصوص اروپا را به عنوان هدف حملات تروریستی خود مد نظر دارد.

در این گزارش همچنین درباره وقوع حمله تروریستی در کشورهای اروپایی هشدار داده شده و آمده است: هدف این تروریست ها قربانیان دسته جمعی در بین غیر نظامیان است. بخصوص در این میان خطر حملات تروریستی در فرانسه همچنان بالا است.

در ۱۳ نوامبر سال گذشته حدود ۱۳۰ نفر در حملات تروریستی داعش در پاریس کشته شدند.

“راب وین رایت” این گزارش را در حاشیه دیدار وزرای کشور اتحادیه اروپا به مناسبت شروع کار مرکز مبارزه با ترور جدید یورو پل ارائه داد.

وی افزود: این مرکز یک گام مهم رو به جلو به منظور مقابله با شکل جدید تروریسم بیم المللی است. در این مرکز حدود ۴۰ تا ۵۰ کارشناس کار می کنند و بخصوص یک مبادله اطلاعاتی بهتر بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا از این طریق امکان پذیر است.

اداره پلیس فدرال جنایی آلمان نیز پیش از این در باره وقوع حملات تروریستی مشابه پاریس در آلمان ابراز نگرانی کرده بود.