سازمان حمایت در جریان قرارداد اخیر فروش برنج دولتی نیست/ اطلاعات قرارداد به ما داده نشد

139409301636378936757384

درحالی در قرارداد اخیر فروش انحصاری برنج دولتی بر نظارت کامل سازمان حمایت بر قرارداد تأکید شده بود که معاون سازمان حمایت گفت: اینکه، این کالاها به‌چه‌صورت به فروش رسیده است و دارای یارانه بوده است یا خیر، اطلاعات آن به ما داده نشده است.

خبرگزاری صالحین تهران بزرگ : مصیب محمدیان شمالی در ارتباط با  قرارداد “فروش انحصاری و با تخفیف ۸۲هزار تن برنج دولتی به یک خریدار حقیقی به‌ارزش ۱۸۲۲ میلیارد ریال و فروش همراه با ابهام آن” اظهار کرد: فروش برنج دولتی، در اختیار شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی است و اطلاعات مربوط به آن در اختیار ما نیست.

وی افزود: اینکه، این کالاها به چه صورت به فروش رسیده است و دارای یارانه بوده است یا خیر، اطلاعات آن به ما داده نشده است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، دو هفته گذشته قراردادی ۱۸۲ میلیارد تومانی برای فروش انحصاری حدود ۸۲هزار تن انواع برنج وارداتی بین شرکت بازرگانی دولتی ایران و یک شخص حقیقی به‌نام “ع.ح.” با تخفیف حدود ۲۰ درصد امضا شد که ابهاماتی را به‌دنبال داشت.

در بند ۴-۱۲ این قرارداد تأکید شده بود: شرکت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان حق نظارت کامل بر اجرای مفاد قرارداد را دارند.

محمدیان شمالی درباره برنج‌های تاریخ مصرف گذشته و برنج‌هایی که سلامت آن توسط سازمان غذا و دارو تأیید نشده است، خاطرنشان کرد: این موضوع ارتباط مستقیم به سازمان حمایت ندارد، اما بنده مطلع هستم که سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، در این ارتباط ورود کرده است و دکتر دیناروند و آقای قنبری (مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی) در این خصوص اظهار نظر کرده‌اند.

وی اضافه کرد: اما اگر مصرف کننده‌ای در این خصوص شکایت کند ما بر اساس قانون سازمان تعزیرات و حیطه اختیارات خود، ورود می‌کنیم.

معاون کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تأکید کرد: در آنچه باعث ضرر و زیان مصرف کننده شود ما ورود می‌کنیم، اما اگر موضوع در حوزه سلامت باشد، مسئولیت به‌عهده سازمان غذا و دارو است که آنها نیز در این خصوص ورود کرده‌اند.