موافقت دولت با افزایش ۱۰۰درصدی ۱۱ کد و افزایش ۵۰درصدی ۳۰ کد تخلف رانندگی

139408140034528026456014

جانشین پلیس راهور ناجا از موافقت دولت با افزایش ۱۰۰درصدی ۱۱ کد و افزایش ۵۰درصدی ۳۰ کد تخلف رانندگی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ ، سردار موسی امیری صبح امروز در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: با وجود همه موارد مطرح شده درباره افزایش جریمه‌ها، دولت تنها با افزایش ۱۰۰درصدی ۱۱ کد تخلف رانندگی موافقت کرده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش جریمه‌ها همواره سبب کاهش تخلفات رانندگی در کشور شده است تصریح کرد: پلیس راهور افزایش ۱۰۰درصدی ۱۴ تخلف حادثه‌ساز رانندگی را از هیئت دولت درخواست کرده بود که با افزایش ۳۰ تخلف حادثه‌ساز به‌اندازه ۱۰۰ درصد در هیئت دولت مخالفت شد.

جانشین پلیس راهور ناجا با بیان اینکه برخی افراد به‌صورت ناشیانه درباره افزایش جریمه‌های رانندگی اظهار نظر می‌کنند بیان کرد: بهتر است برای جریمه نشدن و سفر توأم با سلامت، مرتکب تخلف رانندگی نشویم.

امیری با ابراز اینکه پلیس راهور ناجا درباره دیگر تخلفات رانندگی نیز پیشنهاد افزایش ۵۰درصدی را به هیئت دولت ارائه داده بود خاطرنشان کرد: هیئت دولت نیز در نهایت با افزایش ۵۰درصدی ۳۰ کد تخلف رانندگی پیشنهادی ما موافقت کرده است.

وی با اعلام اینکه بر اساس مصوبه هیئت دولت، تنها جرایم بخشی از تخلفات رانندگی افزایش یافته است عنوان کرد: مبلغ جریمه بخشی از تخلفات رانندگی نیز تغییری نسبت به گذشته نکرده است.