پیشروی ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق و تداوم درگیری‌ها در شرق حلب

139410221056156346889594

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروههای تروریستی، مناطق دیگری در اطراف فرودگاه بین المللی حرستا”را به کنترل خود در آوردند.
به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، ارتش سوریه با کمک کمیته‌های مردمی مناطق بیشتری در اطراف فرودگاه بین المللی در نزدیکی “حرستا” در غوطه شرقی دمشق را به کنترل خود در آورد.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه مزارع و ساختمان مسکونی در شرق اتوبان بین المللی حرستا را بعد از درگیری با گروه تروریستی جیش الإسلام که چندین ساعت به طول انجامید به کنترل خود در آورد.

یک منبع نظامی تاکید کرد که ارتش سوریه یک رشته تونل و حفره راکه تروریستها از آن برای هدف قرار دادن مواضع ارتش استفاده می‌کردند به کنترل خود در آورد.

همچنین ارتش سوریه بعد از خنثی سازی بمبها و مینها، امنیت مناطقی را که قبلا آن را به کنترل خود در آورده بود به طور کامل برقرار کرد.

و خبر دیگر اینکه درگیری‌های شدیدی بین ارتش سوریه و تروریستهای داعشی در اطراف “تل حطابات” در نزدیکی فرودگاه نظامی کویرس در حومه شرقی حلب واقع در شمال این کشور درگرفت و همزمان حملات جنگنده‌های سوریه به مواضع گروه تروریستی داعش در منطقه نیز ادامه یافت.

همچنین درگیری ها در اطراف شیخ مسکین در حومه شمالی شهر درعا ادامه یافت و نیروی هوایی و توپخانه ارتش سوریه مقرهای گروههای تروریستی در این منطقه را بمباران کردند.