جزئیات تشییع و خاکسپاری دو شهید تازه تفحص شده تهران

مراسم تشییع و خاکسپاری و یادبود شهیدان ابوالفضل کلهر و رحیم رجبی نارکی برگزار می‌شود.

پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده، ابوالفضل کلهر با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران طی مراسم باشکوهی از مسجد سپهسالار حسین(ع) واقع در خیابان فرجام تشییع و در قطعه ۲۴ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران در جوار همرزمانش تدفین شد.

مراسم یادبودی در روز یکشنبه ۲۵ شهریورماه ۹۷ ساعت ۱۷ در مسجد سپهسالار حسین(ع) برگزار می‌شود.

شهید “ابوالفضل کلهر” متولد سال ۱۳۴۵ در تهران بود. او در سال ۶۱ به صورت داوطلبانه در عملیات رمضان شرکت کرد و در منطقه شرق بصره به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید ۱۷ ساله در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالاثر قرار گرفت. طی عملیات اخیر تفحص پیکر مطهر این شهید توسط اعضای کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف و توسط پلاک شناسایی و احراز هویت شد.

همچنین مراسم وداع با پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده، رحیم رجبی نارکی، فردا شب، یکشنبه ۲۵شهریور ماه ۹۷ از ساعت۲۱ در مسجد امام خمینی(ره) شهرستان پیشوا آغاز می‌شود. همچنین مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید در روز دوشنبه ۲۶شهریور، ساعت۱۰ از میدان امام (ره) شهرستان پیشوا به سمت حرم مطهر امامزاده جعفر(ع) پیشوا برگزار می‌شود. مراسم یادبود این شهید  ساعت ۱۶ الی ۱۸ در روز سه شنبه ۲۷ شهریور در حرم مطهر امامزاده جعفر(ع) پیشوا برگزار می‌شود.

«شهید رحیم رجبی نارکی»، فرزند عبدالله، متولد ۱۳۴۰ بود که از شهرستان ورامین به جبهه‌های جنگ تحمیلی اعزام شد. او در سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان به شهادت رسید و پیکرش در منطقه عملیاتی شرق بصره به جا ماند. حالا پیکر مطهر بعد از گذشت ۳۶ سال از شهادت طی عملیات اخیر تفحص توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیدا شده و به کشور بازگشت.