آغاز ثبت‌نام اولیه از واجدان شرایط حج تمتع از ۲۳ فروردین

139306301115224233675674

سازمان حج و زیارت، واجدان ثبت‌نام در کاروان‌های حج و زیارت را فراخواند تا از روز ۲۳ فروردین به مدت ۱۰ روز برای پرداخت مبلغ علی‌الحساب سفر حج تمتع ۹۶ اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای از فراخوان ثبت‌نام اولیه واجدین شرایط تشرف به حج تمتع سال ۱۳۹۶ خبر داد.

در این اطلاعیه ضمن اشاره به ودیعه‌گذارانی که تا تاریخ ۳۱ تیرماه سال ۱۳۸۵ در شعب بانک ملی ثبت‌نام کرده‌اند، آورده است:

پیرو اطلاعیه قبلی این سازمان و براساس برنامه زمان‌بندی، دارندگان فیشهای ثبت‌نامی حج تمتع  تا تاریخ ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۸۵ از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه مورخ  ۲۳ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ به مدت ده روز فرصت دارند تا با در دست داشتن اصل قبض ودیعه‌گذاری، اصل شناسنامه و اصل کارت ملی به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه و نسبت به واریز  مبلغ علی الحساب هزینه سفر خود اقدام کنند.

نکات ذیل برای اطلاع بیشتر متقاضیان ارائه می‌شود:

۱) شعب بانک ملی ایران با مراجعه متقاضیان یاد شده، پس از بررسی لازم نسبت به محاسبه اصل و سود متعلقه به مبلغ ودیعه‌گذاری (به‌صورت روز شمار تا تاریخ مراجعه متقاضی) اقدام و مبلغ مابه‌التفاوت تا سقف ۱۰ میلیون تومان را دریافت و پس از واریز به حساب سازمان، رسید آن را به متقاضی ارائه می‌کنند.

۱-۱) آن دسته از متقاضیانی که اسناد ثبت‌نامی سالهای ۱۳۶۰ و ۱۳۶۳ با مبالغ ۱۸۰، ۲۰۰، ۲۵۰، و ۲۷۰ هزار ریالی را دارند باید قبلاً برای تبدیل سند خود به قبض ودیعه‌گذاری ۱۰ میلیون ریالی و استفاده از تسهیلات مربوطه، به دفتر حج و زیارت استان مراجعه و معرفی نامه برای ارائه به بانک دریافت کرده و پس از دریافت قبض جدید از شعبه بانک ملی (معرفی شده از سوی حج و زیارت استان)، هزینه مربوطه را واریز کنند.

۱-۲) دارندگان اسناد هشت میلیون ریالی مربوط به سال۱۳۷۷ و منتهی به ۳۱ فروردین ۱۳۷۸ باید قبلاً به یکی از شعب بانک‌ ملی مراجعه و با استفاده از تسهیلات و یارانه مربوطه سه میلیون ریالی نسبت به تبدیل قبض ودیعه‌گذاری خود به قبض ۱۰ میلیون ریالی و پرداخت مابه‌التفاوت یارانه (یک میلیون ریال) به ذینفع اقدام و سپس واریز هزینه مربوطه را واریز کنند.

۱-۳ ) دارندگان اسناد هشت میلیون ریالی ازتاریخ یک اردیبهشت سال ۱۳۷۸ تا ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۷۸ بایستی قبلاً به یکی از شعب بانک‌ ملی مراجعه و با احتساب سود متعلقه، نسبت به تبدیل قبض خود به قبض ودیعه‌گذاری ۱۰ میلیون ریالی ریالی اقدام و سپس هزینه مربوطه را واریز کنند.

۲) تأکید می‌شود با شروع ثبت‌نام در کاروانهای حج (در سطح شهر و شهرستانها)، اولویت با آن دسته از افرادی خواهد بود که در این مرحله اقدام به واریز هزینه اولیه سفر کرده باشند. از این‌رو لازم است تا اولویتهای فراخوان شده در زمان مقرر نسبت به مراجعه به شعب بانک و انجام مراحل قید شده، اقدام لازم و به‌موقع را معمول دارند.

۳) ضمناً متقاضیان اعزام به حج تمتع سال جاری باید دارای گذرنامه بین‌المللی انفرادی معتبر با حداقل اعتبار تا تاریخ پنج اسفند ۱۳۹۶ باشند . در غیر اینصورت لازم است تا هر چه زودتر نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام کنند.

۴) اسامی مدیران و مشخصات کاروانها، همچنین هزینه قطعی کاروانهای حج پس از اجاره کامل منازل در مکه مکرمه و مدینه منوره و هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل، تغذیه ، تدارکات و تامین ارز مربوطه، متعاقباً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.hajnews.ir و دیگر رسانه‌ها به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

براساس توافق سازمان حج ایران و وزارت حج عربستان، امسال حدود ٨۶ هزار زائر ایرانی در مناسک حج شرکت  می‌کنند.