دولت سوریه استفاده از سلاح شیمیایی را کاملا تکذیب می‌کند

139508060744139949037454

نماینده سوریه در شورای امنیت تاکید کرد که دولت سوریه بیش از ۹۰ نامه به شورای امنیت در خصوص دستیابی گروه‌های تروریستی به مواد شیمیایی از طریق خاک ترکیه، نوشته است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از رسانه‌های سوری، نماینده سوریه در شورای امنیت گفت: دولت کشورم استفاده ارتش سوریه از هرگونه مواد سمی در خان شیخون علیه غیرنظامیانی که گروه‌های تروریستی آن‌ها را به گروگان گرفته‌اند، را کاملا تکذیب می‌کند.

وی افزود که دولت سوریه بیش از ۹۰ نامه به شورای امنیت در خصوص دستیابی گروه‌های تروریستی به مواد شیمیایی از طریق خاک ترکیه، نوشته است.

نماینده سوریه در شورای امنیت بار دیگر تاکید کرد که ارتش سوریه هیچ نوع سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.

منابع خبری وابسته به معارضان و گروه‌های تروریستی روز سه‌شنبه مدعی شدند که هواپیماهایی، شهر “خان شیخون” در ادلب را با موشک‌های حاوی گازهای شیمیایی هدف حمله قرار داده‌اند.

تروریست‌ها و مخالفان مدعی شدند که این جنگنده‌ها سوری و روسی بودند.

در پی این ادعای معارضان و گروه‌های تروریستی، شورای امنیت امروز چهارشنبه به‌درخواست فرانسه به‌منظور بررسی حمله شیمیایی در ادلب نشست برگزار کرده است.

در همین راستا بریتانیا، فرانسه و آمریکا با ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل، از سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی خواسته‌‌اند تا هرچه سریعتر با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره حمله شیمیایی سوریه، گزارش کاملی را به شورای امنیت ارائه دهد.