اعدام بهترین مجازات برای محکومان مواد مخدر است

86608

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با بیان اینکه سلاح و مهمات برخی قاچاقچیان به‌اندازه یک نیروی مسلح است، اعدام را بهترین مجازات برای محکومان مواد مخدر در شرایط فعلی می‌داند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سردار محمد مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در واکنش به مطرح شدن بحث جنجالی حذف اعدام قاچاقچیان اظهار داشت: در شرایط کشور ما که در مجاورت بزرگترین تولید کننده مواد مخدر قرار گرفته‌ایم و فعالیت سوداگران مرگ در توزیع این مواد در کشورهای مختلف، شاید بهترین مجازات برای محکومان مواد مخدر «اعدام» باشد.

وی با بیان اینکه اعدام تنها راهکار برای قاچاقچیانی است که در زندان اصلاح نشده و سازوکاری برای اصلاح آنها وجود ندارد، افزود: برخی از این قاچاقچیان در درگیری‌های مسلحانه، در عملیات‌های نظامی مورد پیگیری قرار گرفته و دستگیر می‌شوند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با تصریح بر اینکه برخی از قاچاقچیان مواد مخدر به‌صورت مسلحانه مبادرت به قاچاق این مواد می‌کنند، گفت: این در شرایطی است که حتی وقتی برخی از این قاچاقچیان دستگیر می‌شوند، به‌اندازه یک نیروی مسلح، سلاح و مهمات در اختیار دارند.

زاهدیان افزود: واقعیت آن است جنایتی که کشورهای غربی در دوران دفاع مقدس علیه جوانان و کشور ما انجام دادند امروز به‌دست قاچاقچیان مواد مخدر در حال انجام است؛ قاچاقچیانی که با قاچاق مواد مخدر زندگی بسیاری از جوانان کشور را به تباهی کشانده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه اشد مجازات باید برای قاچاقچیان مواد مخدر درنظر گرفته شود، گفت: باید قبول کرد که شرایط زندان‌های ما به‌گونه‌ای نیست که بشود فردی با چنین شرایطی را در آن جا داد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم در کشورهای آمریکایی و غربی هم برخورد بسیار شدیدی با چنین افرادی انجام می‌شود و شاید امروز به‌دنبال ایجاد نابسامانی‌های جامعه، برخی به‌دنبال حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در کشور هستند.