هنوز زود است در خصوص انتخابات آمریکا و تحولات بعد از آن اظهار نظر کنیم

86218

سرلشگر صفوی در خصوص تاثیر پیروزی ترامپ بر بحران های جهان اسلام، گفت: هنوز زود است که در خصوص انتخابات آمریکا و تحولات بعد از آن اظهار نظر کنیم، از رسانه ها می خواهم که با تامل بیشتری به این موضوع بپردازند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا درحاشیه اولین همایش بین‌المللی بحران های ژئوپلیتیکی جهان اسلام که در مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد در جمع خبرنگاران در خوصص اهداف این همایش اظهار داشت: اولین هدف ما بهره مندی از مقالات و نظرات اندیشمندان برای درک بحران های منطقه و اینکه ریشه این بحران چیست.

وی هدف دیگر از برگزاری همایش را ارائه راهکار برای کاهش چالش ها در منطقه غرب آسیا و مقابله با گروه ها و افکار تکفیری و ایجاد افکار و جهت دهی رسانی درست در منطقه دانست.

سرلشکر صفوی تروریسم  را دشمنی مشترک برای تمامی جهانیان دانست و گفت؛ به این شکل نیست که تروریسم تنها در منطقه ما بمانند، احتمال ورود این افکار بویژه در جاهایی که این حرکت را آغاز کرده اند وجود دارد.

وی افزود: دشمن جهان اسلام صهیونیست ها هستند و جنگ تمدنی و ناآرامی در منطقه خواست صهیونیست ها است.ایجاد صلح و امنیت پایدار و جلوگیری از تجزیه کشورها و احترام به دولت و ملت هایی که از مشروعیت مردمی بهره مند هستند امیدواریم که در این دو روز همایش از نظرات اندیشمندان که میهمان ما هستند استفاده کنیم

سرلشگر صفوی در خصوص تاثیر پیروز ترامپ بر بحران های جهان اسلام، گفت: هنوز زود است که در خصوص انتخابات آمریکا و تحولات بعد از آن اظهار نظر کنیم، از رسانه ها می خواهم که با تامل بیشتری به این موضوع بپردازند.

وی تاکید کرد: تجربه نشان داده که چه در ایران و چه در آمریکا صحبت ها و شعارهایی که در دوره تبلیغات گفته می شود با زمانی که افراد روی کار می آیند بسیار متفاوت است، اقعیت این است که آمریکا را یک سیستم هدایت می کند و نه یک فرد، البته امیدواریم در خصوص منطقه و کشور ما یک چرخش درست در سیاست خارجه امریکا صورت بپزیرد و به عنوان مثال شاهد خروج نیروهای امریکایی از افغانستان باشیم.