ظریف: رژیم صهیونیستی منشاء همه تهدیدات علیه صلح، امنیت و حقوق بشر است/ فلسطین محور اصلی سیاست خارجی ایران است

139508181108051549139484

وزیر خارجه ایران گفت که فلسطین محور اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و این سیاست توسط مسولان جمهوری اسلامی ایران با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران که در بیروت به سر می‌برد در جمع رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی حضور یافته و به سخنرانی پرداخت.

ظریف در این دیدار گفت: برایم باعث افتخار است که یکبار دیگر با نمایندگان مقاومت فلسطینی و لبنانی دیدار کنم. باید در نظر داشته باشیم که موضوع فلسطین همچنان مساله اصلی جهان اسلام است.

وزیر خارجه ایران در ادامه گفت: فلسطین محور اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و این سیاست توسط مسولان جمهوری اسلامی ایران با جدیت دنبال می شود.

وی ادامه داد: امروز دو خطر عمده منطقه ما و جهان را تهدید می‌کند؛ مهمترین خطر برای منطقه ما و جهان بشریت خطر رژیم صهیونیستی است. این پدیده استعماری منشاء همه تهدیدات علیه صلح، امنیت و حقوق بشر است.

ظریف همچنین گفت: رژیم صهیونیستی با در اختیار داشتن حداقل ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای مهمترین خطر برای نظام بین المللی است. این رژیم  با اعمال سیاست‌های تجاوزکارانه و با نقض کلیه مقررات بین المللی خطرناک ترین دشمن حقوق بشر است. رژیمی است که در شرارت در جهان هیچ رقیبی ندارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه افزود: بزرگترین عامل تاسف بار این است عده‌ای در جهان اسلام تلاش می‌کنند این خطر را کمرنگ کنند و خطرات کاذب را جایگزین آن کنند.اطمینان داشته باشید دولت و ملت ایران خطری مهمتر از اسراییل نمی شناسد.

وی همچنین گفت: خطر دوم خطر تروریسم تکفیری است که در‌ منطقه ما آتش و خون بپا کرده است و جالب اینجاست که تروریست های تکفیری هیچ خطر و تهدیدی علیه رژیم اسراییل نداشتند. اینها به دروغ و به غلط در حال مشوه کردن چهره نورانی اسلام در جهان هستند.

ظریف افزود: این دو خطر دو خطر به هم پیوسته‌اند و ما بعنوان طرفداران مقاومت در مقابل خطر صهیونیسم و تروریسم ناگزیر به وحدت برای مقابله با این تهدیدات هستیم.

وزیر خارجه ایران گفت: اعتقاد راسخ داریم فاجعه انسانی در یمن و سوریه باید با آتش بس فوری و رساندن کمک های بشردوستانه به همه مردم سوریه و یمن و رسیدن به راه حل سیاسی پایان یابد.

ظریف در انتها گفت: مشکل سوریه و یمن راه حلی جز راه کار سیاسی ندارد. تنها راه گفتگو میان مردم سوریه و یمن و رسیدن آنها به تفاهم است. وظیفه دولت‌ها و کشورهای خارجی کمک به این راه حل است نه دامن زدن به تنش‌ها.