رئیس کمیته درمان مراسم پیاده‌روی اربعین: تدابیر ویژه‌ای برای مقابله با بیوتروریسم در مراسم اربعین اتخاذ شده است

139306121439109293552534

رئیس کمیته بهداشت و درمان مراسم پیاده‌روی اربعین گفت: برای مقابله با بیوتروریسم در مراسم اربعین تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شده است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ پیرحسین کولیوند در گفت‌وگویی اظهار داشت: کمیته بهداشت و درمان مراسم پیاده‌روی اربعین برای این مراسم آمادگی کامل دارد.

وی گفت: برنامه‌هایی که این کمیته برای این مراسم تدارک دیده است با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های عضو این کمیته در حال انجام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس کمیته بهداشت و درمان مراسم پیاده‌روی اربعین تصریح کرد: در همه مرزهای کشور بسترهای لازم آماده شده و آموزش‌های لازم به افراد مرتبط با بحث بهداشت و درمان داده شده است.

وی افزود: خون و فرآورده‌های خونی مورد نیاز دپو شده و همچنین در زمینه مقابله با بیوتروریسم نیز تدابیر ویژه‌ای کمیته بهداشت و درمان دیده است.

کولیوند ادامه داد: با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در مرزهای کشور بیمارستان‌های صحرایی استقرار می‌یابد که با نزدیک شدن به این مراسم این بیمارستان‌ها دایر می‌شود.

وی بیان کرد: هلال احمر در حال انتقال دارو و ملزومات مورد نیاز به مراکز درمانی خود در کشور عراق است تا در آنجا نیز با مشکلی از این جهت روبه‌رو نباشیم.

رئیس کمیته بهداشت و درمان مراسم پیاده‌روی اربعین اظهار داشت: به همه زائران عزیزی که دارای بیماری‌هایی هستند توصیه می‌شود قبل از پیاده‌روی اربعین با پزشکان خود مشورت کرده و دستورات لازم را دریافت کنند تا در حین مراسم مشکلی نداشته باشند.

کولیوند گفت: تزریق واکسن‌هایی که پزشکان تجویز می‌کنند و همچنین رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک از دیگر توصیه‌هایی است که زائران باید جدی بگیرند.