العامری: اگر نیاز باشد برای تعقیب داعش به سوریه خواهیم رفت

13941108174240876990434

دبیرکل سازمان بدر عراق با بیان “مأموریت ما آزادسازی کشورمان است”، گفت: اگر نیاز باشد برای تعقیب تروریست‌های داعشی به سوریه خواهیم رفت.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از المسله، هادی العامری دبیرکل سازمان بدر عراق و از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی این کشور گفت: رسیدن نیروهای داوطلب مردمی به محور غربی موصل برای تنگ‌کردن حلقه محاصره‌ داعش صورت گرفته است.

وی در نشستی خبری در غرب موصل گفت: با حیدر العبادی نخست‌وزیر توافق کردیم که وارد شهر موصل نشویم و در مقابل نیروهای پیشمرگه نیز وارد موصل نخواهند شد.

العامری گفت: ورود ما به موصل به برخی متغیرها و به دستور فرماندهی کل نیروهای مسلح بستگی دارد.

دبیرکل سازمان بدر عراق افزود: آمدن ما به غرب موصل برای دو هدف است؛ یکی تنگ‌ کردن حلقه محاصره داعشی‌ها در موصل است و اگر مجبور شویم راه را قطع خواهیم کرد و هدف دیگر ما این است که در منطقه‌ای نزدیک به تلعفر باشیم.

وی درباره عزیمت نیروهای داوطلب مردمی به سوریه گفت: مأموریت ما آزادسازی کشور و بستن مرزها به‌شکل محکم است و اگر نیاز باشد به سوریه خواهیم رفت، زیرا ما معتقدیم که اگر داعش در سوریه از بین نرود، خطری حقیقی عراق را تهدید می‌کند.

فالح الفیاض مشاور امنیت ملی دولت عراق و رئیس هیئت حشد الشعبی این کشور (نیروهای داوطلب مردمی) هشتم آبان ماه طی سخنانی گفت که امکان دارد نیروهای کشورش در پی تعقیب گروه تروریستی داعش، وارد خاک سوریه شوند.