ظریف: موگرینی برای تبادل نظر درباره سوریه به ایران آمد

139508091129102179058194

وزیر خارجه کشورمان گفت: خانم موگرینی بصورت ویژه برای تبادل نظر ـ و نه مذاکره ـ در مورد سوریه، پایان دادن به درگیری‌ها و پیدا کردن راه حل سیاسی برای سوریه به ایران آمده بود.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه همایش مشترک وابستگان نظامی و نمایندگان دفاعی و انتظامی کشور در جمع خبرنگاران گفت: خانم موگرینی بصورت ویژه برای تبادل نظر ـ و نه مذاکره ـ در مورد سوریه، پایان دادن به درگیری‌ها و پیدا کردن راه حل سیاسی برای سوریه به ایران آمده بود. ما هم نظرات خودمان را هم در مورد ضرورت مبارزه با تروریسم و هم در مورد نحوه رسیدن به راه حل سیاسی که همانا توجه و اعتماد به خواست مردم سوریه است، با جزئیاتی که پیش از این در دیدگاه‌های جمهوری اسلامی بیان شده بود، مطرح کردیم.

وی ادامه داد: در ملاقات آقای رئیس جمهور در مورد اجرای برجام و تلاش‌هایی که نیاز است از سوی اروپایی‌ها برای اجرای بهتر برجام صورت بگیرد، گفت‌وگو شد و بحثهای خوبی هم در این زمینه صورت گرفت.

وزیر خارجه کشورمان یادآور شد: ما معتقدیم همه دنیا باید با تروریسم بدون پیش شرط مقابله کند.

ظریف با بیان اینکه سیاست‌های دیگری را که اروپایی‌ها در گذشته به اشتباه داشتند، بجای خود با آنها در آن خصوص بحث و تبادل نظر خواهیم کرد، اظهار داشت: ما به عنوان یک نظام مردم سالار و نظامی که همواره بر اساس رأی مردم در صحنه بین‌المللی حضور داشته و همین رأی مردم هم مهمترین عامل قدرت ما بوده و حمایت مردم است که باعث شد تحریم‌ها شکست بخورد، معتقدیم این نظام از اینکه در سایر حوزه‌ها هم نظراتش را مطرح کند، نگرانی ندارد.

وی ادامه داد: سیاست خارجی و روابط خارجی یک مجموعه‌ای از اقدامات است که توسط دستگاه‌های مختلف شکل می‌گیرد و این اقدامات در سایه یک نظام منسجم ملی می‌تواند در جهت اهداف کشور باشد.