حشد‌الشعبی: اگر نیاز باشد برای مقابله با نیروهای ترکیه در میدان هستیم

139508090802414549056704

سخنگوی امنیتی نیروهای داوطلب مردمی عراق تأکید کرد که این نیروها در صورت نیاز برای مقابله با نیروهای ترکیه در میدان هستند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ یوسف ‌الکلابی سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق (نیروهای داوطلب مردمی) در گفتگو با شبکه خبری المیادین، اخبار منتشر شده درباره توقف عملیات نظامی برای آزادسازی موصل را رد کرد و گفت: برای قطع راههای امدادرسانی به داعش از سوریه به عراق و بالعکس تلاش می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دولت ترکیه تلاش می‌کند بحرانهای خود را به خارج صادر کند، گفت: اگر دولت مقابله با نیروهای ترکیه را ضروری بداند، ما در میدان هستیم.

الکلابی در بخش دیگری افزود: ما افتخار می‌کنیم که مسئول آزادسازی تلعفر که نبردی دشوارتر است، شدیم.

ترکیه در هفته‌های گذشته بر سر حضور نیرو‌هایش در پایگاه نظامی «بعشیقه» در نزدیکی موصل تنش‌های زیادی با دولت مرکزی عراق داشته است. نیروهای ترک در این پایگاه هزاران سرباز منطقه اقلیم کردستان را آموزش داده‌اند.

در حالی که مقامات بغداد می‌گویند عراق برای آزادسازی موصل از دست داعش نیازی به نیروهای آنکارا ندارد، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ادعایی صدام‌گونه را مطرح کرده است.

اردوغان روز گذشته در سخنانی مدعی شد که «موصل از نظر تاریخی متعلق به ترکیه است»، حال آنکه موصل زمانی تحت قلمرو پادشاهی عثمانی بوده که هیچ ارتباطی به جمهوری ترکیه امروزی ندارد.