سپاه قدرتمندترین نیروی مسلح منطقه است/ تمام برنامه‌های دشمن را در منطقه خنثی کرده‌ایم

139412181626173057299134

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر خنثی شدن تمام برنامه‌‌های دشمن در منطقه، گفت: نیروی دریایی سپاه در زمان جنگ و در صحنه‌ی نبرد با آمریکا متولد شد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سرلشکر محمدعلی جعفری  فرمانده کل سپاه صبح امروز در مراسم افتتاحیه نخستین دوره تحصیلی دانشجویان دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع)، یاد تمام شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی داشت.

وی با گرامیداشت یاد امام (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز وظیفه مهم و خطیری به عهده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذاشته شده و باید تلاش کند این دانشگاه به عنوان دانشگاه نمونه معرفی شود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تاسیس نیروی دریایی سپاه گفت: نیروی دریایی سپاه در  زمان جنگ و در صحنه‌ی نبرد با آمریکا متولد شد و پس از دوران دفاع مقدس در صحنه نبرد دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز حضور فعال داشته است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه به دلیل حساسیت بالای منطقه خلیج فارس تهدیدهای دشمن را مد نظر داشته است، یادآور شد: این امر موجب شده تا این نیرو همواره عملیاتی باشد.

وی گفت: خطوط دفاعی نازعات و دفاع از جزایر در خلیج فارس و همچنین تربیت نیروهای جهادی و تکاوری زمینه را برای ساخته شدن نیروها در نیروی دریایی سپاه را فراهم کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه نیروی قدرتمند دفاعی، اعتقادی  برای حفظ انقلاب اسلامی، کشور و منطقه به شمار می‌رود ،افزود: با  گذشت ۳۷ سال از تأسیس سپاه، امروز سپاه قدرتمندتر و مجرب تر با کوله باری از تجارب گرانسنگ دفاعی هم اکنون قدرت‌مند ترین نیروی مسلح منطقه است و عامل معنویت، ایمان و روحیه شهادت طلبی و انگیزه دفاع، رزم و جهاد از مهم ترین شاخصه‌های آن به شمار می رود.

وی با تصریح بر اینکه تنها انتظار خداوند از مومنان واقعی یاری کردن دین خدا است، خاطرنشان کرد: لباس مقدس پاسداری لباس دفاع از دین و پاسداری از اسلام عزیز است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: تفاوت سپاه با سایر نیروهای مسلح و نیروهای نظامی در مأموریت حفظ انقلاب اسلامی برابر با اصل ۱۵۰ قانون اساسی است که این مأموریت نه تنها در نبرد مسلحانه بلکه در تمامی عرصه‌های ضدانقلاب تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه‌های تربیتی و آموزشی باید در گام نخست به وظیفه خطیر جنگ نرم توجه شود، گفت: تفاوت سپاه با دیگر نیروها ماموریت حفظ انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری مقابله با تمام تهدیدها علیه انقلاب اسلامی را وظایف و تکلیف سپاه دانست و یادآور شد: این امر وظایف ما را مضاعف می‌کند. فردی که برای حفظ انقلاب اسلامی وارد سپاه می‌شود باید با تمام ابعاد این ماموریت آشنا شود و بداند این وظیفه سنگین است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه دشمنان عزم خود را برای مقابله با پیشرفت انقلاب اسلامی جزم کردند، اظهار کرد: خداوند مدافع انقلاب بوده و تاکنون تمام توطئه‌ها خنثی شده است.

وی با بیان اینکه یکپارچگی برای حفظ انقلاب در تمام مسؤولانی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند، وجود دارد، تأکید کرد: تا زمانی که نیروهای انقلاب،بسیج مردمی و مسئولین دل در گرو انقلاب دارند و یکپارچه به حفظ انقلاب می‌اندیشند، بی‌تردید لطف خداوند مستدام و این انقلاب ادامه خواهد داشت.در منطقه تمام برنامه‌های دشمنان خنثی شده و موفقیت با انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی است.توسعه ش%B