یک خانواده بر تمام مقدرات بحرین چنبره زده /جنبش اعتراضی خشونت طلب نیست

139410261425181916913964

رئیس مجلس علمای بحرین تاکید کرده است که صبر و پایداری در مطالبه حقوق عادلانه تنها گزینه ی پیش روی ملت بحرین است زیرا خواسته‌های مردم اموری جانبی و جزئی نیستند که قابل چشم پوشی باشند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ: سید “مجید المشعل” رئیس مجلس علمای بحرین درآخرین وضعیت انقلاب ملت بحرین را تشریح کرده و در این باره گفت: ملت بحرین هیچ راهی غیر از صبر و پایداری و ادامه دادن به مطالبه حقوق عادلانه خود ندارد زیرا خواسته‌های مردم اموری جانبی و جزئی نیستند که قابل چشم پوشی باشند بلکه این خواسته‌ها مسائل بسیار مهمی هستند که به زندگی، عزت و کرامت مردم مربوط می‌شوند، خواسته‌هایی همچون مشارکت در کشورداری و رسیدن به احساس امنیت سیاسی و اقتصادی در کشور.

در حاشیه قرار گرفتن ملت بحرین

وی ادامه داد، شهروندان می‌خواهند احساس کنند که بخشی از این کشور هستند اما متأسفانه شاهد سیطره کامل یک خانواده خاص بر تمام امور اقتصادی سیاسی و امنیتی کشور هستیم که باعث می‌شود ملت احساس کنند در حاشیه قرار دارند.

شیخ مشعل با تاکید بر عدم امکان عقب نشینی مردم از خواسته‌های خود گفت: این انقلاب بر اساس خواسته‌های بسیار حیاتی و مهم شکل گرفته است که هیچ ملت آزاده ای نمی‌تواند از بهره مند بودن از آن صرف نظر کند، دولتمردان باید این را درک کنند و به گمان من اگر تا امروز به این مسئله پی نبرده‌اند در آینده حتماً متوجه آن خواهند شد.

پایداری و صبر مردم

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هم اکنون دولت بر نپذیرفتن خواسته‌های مردم پافشاری کرده و آنان را سرکوب می‌کند اما این شیوه نمی‌تواند باعث در هم شکستن هیبت و عظمیت یک ملت آگاه و بیدار شود. پایداری و صبر مردم باعث اجبار دولت  به ایجاد یک تغییر واقعی که به نفع کشور و ثبات آن است خواهد شد در غیر این صورت به بن بست خواهیم رسید.

مجید المشعل ادامه داد: باید بگویم که ملت ما همچنان به مطالبه خواسته‌های خود از طرق مسالمت آمیز ادامه خواهد داد و باقی امور به دست خداوند متعال خواهد بود ما تنها باید به وظایف خود عمل کرده، پایداری کنیم و به مطالبه خواسته ‌های خود ادامه دهیم.

اتهام ارتباط ایران با انقلاب بحرین

رئیس مجلس علمای بحرین در خصوص اتهام دولت بحرین به دست داشتن جمهوری اسلامی ایران در انقلاب مردم این کشور گفت: در حقیقت این شیوه‌ ای برای گمراه کردن افکار عمومی جهانی و بهانه تراشی برای سرکوب شدید‌تر جنبش مسالمت آمیز مردم و خارج کردن آن از چهارچوب مسالمت آمیز است. زیرا جنبش مسالمت آمیز بیشترین فشار را به حکومت وارد کرده و باعث همراهی افکار عمومی جهان  با آن خواهد شد.

وی در این خصوص ادامه داد: دولت بحرین در نظر دارد تا با وارد آوردن اتهامات گوناگون همچون ارتباط داشتن با خارج به جنبش مردمی چهره این جنبش را تخریب کرده و شرایط را برای شدن بخشیدن به سرکوب گری خود مهیا سازد.

 آل خلیفه دروغ می‌گوید

او با اشاره به ناکامی رژیم آل خلیفه در گمراه کردن افکار عمومی گفت: در دنیای امروز که همگان به وسایل ارتباط جمعی دسترسی داشته و جهان تبدیل به دهکده‌ای کوچک شده تلاش مقامات بحرین برای گمراه کردن افکار عمومی چندان سودمند نخواهد بود و حتی آنان که به دولت بحرین کمک می‌کنند می‌دانند که آل خلیفه دروغ می گوید و جنبش اعتراض آمیز بحرین یک جنبش تماماً مردمی است که هیچ ارتباطی با خارج از کشور ندارد.

خواسته های معارضان ملی است

مجید المشعل ادامه داد: این جنبش مسالمت آمیز بوده و هیچ رابطه‌ای با خشونت ندارد، یک جنبش ملی است و هیچ ارتباطی با طایفه‌ای خاصی ندارد، تمام خواسته‌های معارضان ملی بوده و هیچ خواسته‌ای در ارتباط با طایفه شیعیان مطرح نشده است.

وی در پایان تاکید کرد: مطالبات مطرح شده برای تمام ملت است و خواسته هایی همچون داشتن دولت منتخب، انتخابات و برپایی پارلمانی با صلاحیت کامل و برگرفته از رأی مردم به هیچ عنوان تنها مختص شیعیان نیست.