نیروهای عراقی به ۵ کیلومتری موصل رسیده‌اند

13950801123644198999534

یک مقام عراقی از نزدیک شدن نیروهای مشارکت کننده در نبرد آزادسازی موصل از اشغال داعش حومه این شهر خبر داد و اعلام کرد نیروهای عراقی تا ۵ کیلومتری موصل پیشروی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ «کریم سنجاری» وزیر امور داخلی اقلیم کردستان عراق، شامگاه شنبه در گفت‌وگو با «رویترز» اعلام کرد که نیروهای عراقی در پی آزادسازی شهر «الحمدانیه»، هم اینک در ۵ کیلومتری موصل قرار دارتد و نبرد علیه داعش طبق برنامه پیش می‌رود.

شهرستان الحمدانیه، که روز شنبه از اشغال تروریسم داعشی آزاد شد، به دلیل نزدیکی با موصل در واقع کلید آزادی این شهر محسوب می‌شود و براساس برنامه‌های ارتش عراق در آینده مهم‌ترین جبهه برای ورود نیروهای عراقی به این شهر خواهد بود.

کریم سنجاری خاطرنشان کرد که «نشانه‌ها از تمرد داعش در موصل حکایت دارند». طبق گفته وی، «ابوبکر البغدادی» رهبر داعش، پنجشنبه گذشته در موصل آفتابی شده است در حالی‌که عناصر مسلح این گروه تروریستی را به نبرد در برابر نیروهای عراقی تشویق می‌کرد.

وزیر امور داخلی اقلیم کردستان عراق به گزارش‌ها درباره حمله برخی اهالی موصل به گروه تروریستی داعش و کشته شدن برخی از عناصر آن در خیابان‌هاف اشاره کرد و متذکر شد که برخی از عناصر تروریستی تلاش می‌کردند فرار کنند ولی این گروه آنها را اعدام کرد.