فرمانده ناوگروه رزمی ارتش روسیه: امنیت دریای خزر از جانب همه کشورهای حاشیه دریا تامین می‌شود

139405190806142315849184

فرمانده ناوگروه رزمی نیروی دریایی ارتش روسیه گفت: امنیت در دریای خزر از جانب همه کشورهای حاشیه دریای خزر تامین می‌شود و روابط بین دولت‌ها و نیروی دریایی این کشورها دوستانه است اما باید نزدیکتر شود.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سرگیی الکسنادرویچ بابسکوف پیش از ظهر امروز در جریان دیدار با فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرانزلی درباره روابط دو جانبه نیروی دریایی ایران و روسیه اظهار داشت: ناوگروه ما متشکل از سه ناو است و این دیدار دوستانه برای تبادل تجربه و آشنایی با ملوانان ایرانی است.

فرمانده ناوگروه رزمی نیروی دریایی ارتش روسیه اعلام کرد: در تلاش هستیم در این دیدار سطح دوستی را ارتقاء دهیم و توانمندی‌های خود را معرفی کنیم.

بابسکوف تصریح کرد: پس از سفر به ایران به قزاقستان می‌رویم و پیش از این نیز خدمت همسایه‌های آذری خود در کشور آذربایجان بودیم.

فرمانده ناوگروه رزمی نیروی دریایی ارتش روسیه با تاکید بر اهمیت وجود امنیت در منطقه خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان این است که وضعیت این دریا صلح و دوستی باشد.

بابسکوف با اشاره ویژگی‌های مثبت این‌گونه بازدیدها افزود: آشنایی از نزدیک باعث افزایش روابط در زمینه‌های مختلف می‌شود و از جمله آنها می‌توان به گسترش مسایل سیاسی و اجتماعی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه باید از ورود بیگانگان به آبهای خزر جلوگیری شود، گفت: امنیت در دریای خزر از جانب همه کشورهای حاشیه دریای خزر تامین می‌شود و روابط بین دولت‌ها و نیروی دریایی این کشورها دوستانه است اما باید نزدیکتر شود.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار اعلام کرد: این‌گونه رفت و آمدها و مراودات در افزایش امنیت منطقه تاثیرگذار است.

امیر دریادار افشین رضایی حداد با اشاره به افزایش سطح مناسبات فی ما بین ایران و روسیه گفت: این‌گونه بازدیدها نشان می‌دهد که سطح روابط دو کشور به اندازه‌ای است که سعی می‌کنند با هماهنگی هم امنیت را به‌وجود بیاورند.

فرمانده ناوگان شمال نداجا با بیان اینکه این چهارمین باری است که روس‌ها از نیروی دریایی جمهوری اسلامی بازدید می‌کنند، گفت: این بازید این بار توسط سه فروند شناور روسیه انجام شده و امیدواریم این مناسبات، شرایطی را بهتر از قبل رقم بزند.