در جلسه علنی مطرح شد مکاتبه لاریجانی با رهبر انقلاب درباره احکام مربوط به ایثارگران در برنامه ششم

13950210110646107600144

رئیس مجلس از مکاتبه با رهبر انقلاب درخصوص بندهای مرتبط با ایثارگران در برنامه ششم توسعه کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۷ مهر) پارلمان، در جریان بررسی لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در بررسی بندهای مربوط به حذف ماده ۳ این لایحه گفت: ایراد شورای نگهبان به این بند برای بار مالی است که این این ایراد از لحاظ قانون اساسی وارد است.

وی تصریح کرد: اکنون در بندهای مربوط به ماده ۳ که در مورد ارائه تسهیلات به ایثارگران است، نمی‌توانیم تغییرات دیگری جز حذف، اعمال کنیم اما اینکه در مورد بندهای مربوط به لایحه ایثارگران چه باید کرد باید گفت که این موضوع را بنده با مقام معظم رهبری صحبت کردم و مکاتباتی داشتم که در لایحه برنامه ششم این اشکالات رفع شود.

رئیس مجلس افزود: لذا عیناً مواردی که نمایندگان مجلس برای ایثارگران لازم می‌دانند، می‌توانند در برنامه ششم لحاظ کرده که در این شرایط دیگر این اشکال وارد نخواهد بود و ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی را نخواهد گرفت حال اکنون چاره‌ای جز حذف بندهای مدنظر را نداریم تا کل این لایحه تصویب شود و سپس در لایحه برنامه ششم این مشکل را حل کنیم.

نمایندگان مجلس پس از صحبت‌های لاریجانی با ۱۵۱ رأی موافق ، ۲۰ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در مجلس با حذف بندهای مربوط به ایثارگران در لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه موافقت کردند.