دستگاه‌های متولی کاهش آلودگی هوا به تکالیفشان عمل کنند/ این موضوع در دادستانی کل کشور در حال رسیدگی است

139503141112072457855754

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: آلودگی هوا یک بحث بسیار پیچیده است که دستگاه‌های مختلف و مرتبط این موضوع را دنبال می‌کنند و ما به دستگاه‌های مختلف در رابطه با انجام تکالیفشان تأکید می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور ، با اشاره به ضرورت کاهش و کنترل آلودگی هوا در کلان شهرها با توجه به فرارسیدن فصل سرما اظهار کرد: مسئله آلودگی هوا امری است که به چند دستگاه و بخش مرتبط می‌شود.

وی با بیان اینکه دادستانی مطابق ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری به موضوع حقوق عمومی ورود می‌کند، افزود: موضوع آلودگی هوا به نحوی به حقوق عمومی بازمی‌گردد و یکی از دغدغه‌های داستان کل کشور عمل به این تکلیف قانونی است.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه بحث آلودگی هوا در دادستانی کل در حال رسیدگی است،خاطرنشان کرد: آلودگی هوا یک بحث بسیار پیچیده است که دستگاه‌های مختلف و مرتبط این موضوع را دنبال می‌کنند و ما به دستگاه‌های مختلف در رابطه با انجام تکالیفشان تأکید می‌کنیم و امیدوارم برطرف شود.

ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری تصریح می‌کند: دادستان کل کشور مکلف است در جرائم راجع به اموال، منافع و مصالح ملی و خسارت وارده به حقوق عمومی که نیاز به طرح دعوی دارد از طریق مراجع ذیصلاح داخلی، خارجی و یا بین‌المللی پیگیری و نظارت نماید.

انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.